800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLisabon a madeira, květinové slavnosti

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Připravili jsme pro vás mimořádně atraktivní zájezd za poznáním dvou portugalských klenotů: hlavního města Lisabonu a květinového ostrova Madeiry. MOŽNOST ODLETU Z PRAHY NEBO Z VÍDNĚ.
Lisabon je nádherné město u oceánu, ukryté v zeleni mezi sedmi pahorky. Pohodová atmosféra, skvělé klima, dobré jídlo, pití a hudba vyzývají k návštěvě. Pojeďme spolu na nejzápadnější výběžek evropské pevniny! Na Madeiru se tentokrát vydáme za poznáváním a zábavou. Kromě nezapomenutelné atmosféry ve Funchalu během květinových slavností uvidíte též krásná přírodní místa, mimo jiné vyhlídku Encumeada či vodopády Risco. Vyjedeme též na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Krátké nenáročné vycházky přírodou, tolik charakteristické pro naše zájezdy, neopomineme ani tentokrát.
Vzhledem k atraktivnímu termínu v době konání květinových slavností a s tím spojenými dražšími letenkami doporučujeme rezervaci co nejdříve.

Program zájezdu

1. den: Svoz z Brna na letiště do Vídně autobusem Student agency nebo mikrobusem bude zajištěn při min. 6 osobách. Po poledni odlet z Vídně nebo Prahy do Lisabonu. Transfer na hotel (2 noci). Procházka centrem města na náměstí Praça do Comércio (Obchodní náměstí), známé také jako Terreiro do Paço (Palácové náměstí), jedno z nejkrásnějších náměstí v centru Lisabonu. Vaší pozornosti jistě neuniknou ani pro Portugalsko typické modrobílé kachlíky „ajuleos“ na fasádách mnoha domů.

2. den: Po snídani nás čeká prohlídka historického centra a maurského hradu sv. Jiří (Castelo do Sao Horte). Odtud je nádherný výhled na město i na řeku Tejo, která nedaleko Lisabonu ústí do Atlantiku. Odpoledne si pak prohlédneme Alfamu, nejstarší část města s úzkými uličkami, jež byla středověkou arabskou (maurskou) osadou, Lisabonskou katedrálu a další památky, případně muzea. Nocleh v Lisabonu.

3. den: Další z nezapomenutelných zážitků z návštěvy Lisabonu nabízí části mimo centrum: tramvají zajedeme do čtvrti Belém, odkud se v 15. století vyráželo za námořními objevy. Tento zlatý věk Lisabonu připomíná nevelká, ale o to více okouzlující věž Torre de Belém se spletenými lany a napodobeninami sítí vytesanými do kamene, která je společně s blízkým klášterem Jeronimos v seznamu památek UNESCO. Dále uvidíme např. památník portugalských objevitelů, dlouhý most Vasco da Gama a výstaviště EXPO. Pozdě večer odlet na Madeiru. Transfer z letiště na ubytování cca 12 km od Funchalu (4 noci).

4. den: Ráno dojedeme do Funchalu. Dopolední procházka centrem města. Město již bude náležitě vyzdobeno. Poté se vydáme na autobusový výlet. Vyjedeme do sedla Encumeada, odkud jsou za dobrého počasí vidět obě poloviny ostrova. Pak budeme pokračovat přes náhorní plošinu Paúl da Serra, která připomíná spíše krajinu kdesi ve Skotsku, do Rabaçalu. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco. Pak se vrátíme na ubytování.

5. den: Květinové slavnosti. Celodenní pobyt ve Funchalu. Dopoledne si můžeme vyjet lanovkou na vrchol Monte a zde si prohlédnout tropickou zahradu. K návratu je možné využít sjezd na saních (carro de cesto – místní atrakce), které jedou i po asfaltu. Nebo lze dopoledne využít k individuální návštěvě botanické nebo orchidejové zahrady. Hlavním vrcholem je odpolední pestrobarevný průvod pomalu postupující městem. Pohled na vyzdobené alegorické vozy s nastrojenými rodinami s dětmi, stejně jako na mladší či starší tanečnice a tanečníky je úchvatný. Dobré místo na pozorování je třeba zabrat včas po poledni.

6. den: Autobus nás doveze až na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Krátkou procházkou se vydáme do „hnízda káňat“, na vyhlídku Ninho da Manta. Čekají nás neobvyklé výhledy na divoce rozeklanou „střechu ostrova“. Pak přejedeme na severní pobřeží do obce São Vicente, kde můžeme navštívit lávovou jeskyni a muzeum vulkanologie. Na vlastní kůži se setkáme s vulkanickými projevy při koupání v lávových jezírcích v městečku Porto Moniz. Pak už nás čeká návrat vyhlídkovou silnicí po pobřeží s 200 m vysokými útesy u majáku Ponta do Pargo.

7. den: Cestující na navazující zájezd do Andalusie (viz str. 9) odletí ráno i s průvodcem do Lisabonu a Malagy. Ostatní klienti odletí s přestupem v Lisabonu do Vídně či do Prahy (odvoz z letiště do Brna zajištěn při min. 6 osobách).

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 5 000 Kč
- 2x večeře (na Madeiře): 1 400 Kč
- svoz mikrobusem z Brna na letiště do Vídně a zpět, min 6 osob: 1 500 Kč

Minimální počet účastníků

12

Počasí

Funchal

21°C Polojasno

Madeira

21°C Polojasno

Ponta do Sol

21°C Polojasno

×