800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMadeira a Lisabon

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Připravili jsme pro vás mimořádně atraktivní zájezd za poznáním dvou portugalských klenotů: hlavního města Lisabonu a květinového ostrova Madeiry. Lisabon je nádherné město u oceánu, ukryté v zeleni mezi sedmi pahorky. Pohodová atmosféra, skvělé klima, dobré jídlo, pití a hudba vyzývají k návštěvě. Pojeďme spolu na nejzápadnější výběžek evropské pevniny! Na Madeiru se tentokrát vydáme za poznáváním a zábavou. Kromě nezapomenutelné atmosféry ve Funchalu během květinových slavností uvidíte též krásná přírodní místa, mimo jiné vyhlídku Encumeada či vodopády Risco. Vyjedeme též na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Krátké nenáročné vycházky přírodou, tolik charakteristické pro naše zájezdy, neopomineme ani tentokrát.

Program zájezdu

1. den: Večerní odlet z Prahy do Lisabonu. Transfer do hotelu jen s příručním zavazadlem.

2. den: Prohlídka historického centra Lisabonu, doprava MHD. Navečer odlet do Funchalu. Přejezd do hotelu v centru.

3. den: Prohlídka středu města, čtvrť Monte, tropická zahrada, muzeum minerálů, ochutnávka madeirského vína.

4. den: Přejezd horskou silnicí do sedla Eira do Serrado. Výstup na plošinu s výhledem do „Údolí jeptišek“. Návrat do Funchalu, návštěva starého města.

5. den: Návštěva vesničky Ribeiro Frio. Procházka krátkou levádou na vyhlídku Balcoes a pak další levádou s několika krátkými tunely do Portely.

6. den: Vyjížďka do sedla Encumeada, dále přes náhorní plošinu Paúl da Serra do Rabaçalu. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco a později do skalního kotle 25 fontán. Za svitu baterek překonáme 900 m dlouhý tunel. Koupel v Atlantiku. Výhledy z 600 m vysokého útesu Gabo Girao.

7. den: Autobus nás doveze na vrchol Pico de Arieiro. Pěšky na vyhlídku Ninho da Manta. Poté přejezd přes obec Sao Vicente. Koupání v lávových jezírkách v městečku Porto Moniz. Návrat vyhlídkovou silnicí.

8. den: Vyprahlý poloostrov Sao Lourenço. Odpoledne Funchal nebo okolí.

9. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Popis ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.
Apartmány a motely používáme dvoulůžkové pokoje se sociálním příslušenstvím (koupelna, WC).
Z valné většiny jde o střední kategorii ubytování ve 2 až 3 hvězdičkových hotelech nebo motelech.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 4 000 Kč - 5x večeře: 2 600 Kč

Minimální počet účastníků

12

Počasí

Funchal

21°C Skoro jasno

Madeira

21°C Skoro jasno

Ponta do Sol

21°C Skoro jasno

×