800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMadeira - místa známá i neznámá s Janem Kubištou

  • Skvělá dovolená pro aktivní klienty
  • Zkušený průvodce

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Náš názor

Netradičně sestavený program je skvělým tipem pro aktivně zaměřené klienty, neboť kombinuje typická místa ostrova Madeiry, která se "musí vidět" - se zákoutími, která nebývají součástí klasických tras zájezdů. Program těží ze zkušeností průvodce a milovníka ostrova Jana Kubišty, z jeho života na Madeiře a doprovodu celé řady předešlých, obdobně aktivně a sportovně laděných zájezdů, které jsou jeho specializací.

1. den:

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

odjezd do vnitrozemí ostrova, zastávka ve vesničce Ribeiro Frio - prohlídka pstruží farmy, krátká procházka podél levády na Balcoes - vyhlídku na centrální masiv nejvyšších hor (cca 2 km, 1 hod. - obtížnost lehká). Přejezd na nejvýchodnější výběžek ostrova Ponta do Sao Lourenco - trekking v polopouštní krajině nádherných barevných útesů (cca 7 km, 3 hod. - obtížnost střední). V odpoledních hodinách zastávka na koupání na jedné z mála písčitých pláží Prainha. Nocleh.

3. den:

přejezd do východní části ostrova, cesta po dobrodružné levádě (jedné z nejkrásnějších) Caldeirao Verde do "Zeleného kotle" třetihorními lesy Laurissilva, se spoustou tunelů, vodopádů a krásných výhledů (cca 13 km, 5 hod. - obtížnost střední). V případě dobré fyzické zdatnosti skupiny a oficiálního otevření prodloužení trasy (aktuální informace v místě) možnost pokračování do působivého místa "Pekelný kotel" - Caldeirao Inferno a návrat prudkým sestupem do vesničky Ilha (cca 2 km, 1,5 hod. - obtížnost vysoká). V případě neprodloužení trasy návrat do původního místa začátku trasy v Queimadas/Pico das Pedras. Nocleh.

4. den:

odpočinkověji laděný den s kombinací poznávacího a pěšího programu. Výjezd na horské sedlo Encumeada, s možností ochutnávky vyhlášeného místního alkoholického nápoje Poncha. Kratší túra po botanické levádě das Rabacas (cca 2 km, 1 hod. - obtížnost lehká). Přejezd náhorní plošinou Paul da Serra a cesta přes zapomenuté místo Fanal s magickou krajinou nejstarších vavřínů na ostrově. Zastávka na koupání v lávových bazéncích v Porto Moniz. Na zpáteční cestě zastávka na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao s krásnými výhledy na oceán i hlavní město Funchal. Nocleh.

5. den:

individuální volno s možností fakultativních výletů (prohlídka hlavního města, návštěva botanických zahrad, výlet lodí na sousední ostrov Porto Santo nebo souostroví Desertas, výlet na pozorování delfínů a velryb, další pěší výlet s průvodcem - upřesnění v místě). Nocleh.

6. den:

výjezd na východ slunce na vrchol Pico do Arieiro, hřebenová túra na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Nejkrásnější horská túra na ostrově vedoucí fantastickou krajinou bizarních skalních útvarů (cca 11 km, 5 hod. - obtížnost vysoká), přechod do Achada da Teixeira, následně přejezd do vesničky Santana s prohlídkou typických domků se slaměnou střechou. Na zpáteční cestě zastávka na Monte - prohlídka známého poutního kostela a možnost jízdy na proutěných saních (fakultativně za poplatek v místě). Nocleh.

7. den:

odjezd na Picho do Facho - vyhlídku na místní unikátní letiště. Cesta po levádě a pobřežní trek Boca do Risco, starou vinařskou stezkou vedoucí po okraji útesů bouřlivého severního pobřeží (cca 8 km, 3 hod. - obtížnost lehká až střední). Zastávka na koupání na písčité pláži v Porto da Cruz pod "Orlí skálou". Přejezd do soukromé orchideové zahrady Quinta da Boa Vista, možnost prohlídky rozsáhlé kolekce orchidejí v typické místní usedlosti s nádechem starých časů. Nocleh.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Možnosti ubytování

Počasí

Funchal

19°C Skoro jasno

Madeira

19°C Skoro jasno

Ponta do Sol

19°C Skoro jasno

×