800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMadeira s hvězdicovými výlety

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Pobyt ve Funchalu + 2 celodenní a 1 půldenní výlet.

Poloha

Den 1:
Přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování a individuální program.

Den 2-7: Pobyt ve Funchalu s 3 výlety
Během těchto dnů máte v ceně zájezdu absolvování 3 výletů po Madeiře. Výlety se uskutečňují minibusy s velikostí skupiny max. 8 osob, anglicky mluvící průvodce vás vyzvedne přímo v hotelu mezi cca 8-9 h. Jinak je pobyt na Madeiře individuální.

Okruh západní Madeirou - celodenní výlet vč. oběda, trvání 8 hodin, lze každý den
První vaši zastávkou bude rybářská vesnice Camara de Lobos, cca 5 km od Funchalu. Zdejší malebné zátoky uchvátily i Winstona Churchilla, který zde maloval obrazy. Poté budete pokračovat ke Cabo Girao, nejvyššímu mořskému útesu v Evropě a druhému nejvyššímu (589 m) na světě. Panoramatický výhled vás jistě uchvátí. Další zastávkou je městečko Ribeira Brava v ústí stejnojmenné říčky do Atlantského oceánu, byla zde založena jedna z prvních farností na Madeiře. Potom už budete stoupat směrem k náhorní plošině Paul da Serra (1400 m n.m.), kde si uděláte krátkou procházku podél levady, pokud čas dovolí. Následující zastávka bude vesnice Porto Moniz, známá svými přírodními vulkanickými bazény mezi lávovými pobřežními kameny, která lákají ke koupání. Buď zde či v Seixal, kam vede cesta s nádhernými výhledy na útesy a kde je k dispozici pláž s černým pískem, se zastavíte na oběd. Po obědě vyrazíte podél severního pobřeží Madeiry do vesnice Svatý Vincent, kde se nacházejí sopečné jeskyně. A směrem na jih pojedete hlubokým úzkým zeleným údolím Encumeada a Serra de Agua. Návrat do hotelu.

Okruh východní Madeirou - celodenní výlet vč. oběda, trvání 8 hodin, lze každý den
Vaše putování začne cca 10 km od Funchalu, v obci Camacha, které je střediskem košíkářství na Madeiře. Malebnou silnicí přes vesničku Santo da Serra pojedete do Portela, odkud je krásný výhled na severní pobřeží Madeiry, zejména přes Porto da Cruz na Orlí skálu. Další zastávkou bude Santana, kde dosud lidé žijí v tradičním trojúhelníkových domech s doškovou střechou. Naobědváte se ve Faial, v restauraci na skále s fascinujícím výhledem, takže pro mnohé účastníky výletu bývá vrcholem celé dovolené na Madeiře. Poté se vydáte vyhlídkovou cestou přes Laurissilva les do Ribeiro Frio. Zde si uděláte krátkou procházku podél levady k Balcoes, jedněmu z nejúžasnějších výhledů na Madeiře. Poté vyjedete až na druhý nejvyšší vrchol na ostrově Pico do Arieiro (1818 m n.m.). Budete-li mít štěstí, spatříte moře mraků pod vámi a nad hlavou modrou oblohu.

Údolí jeptišek - půldenní, cca 3,5 hodiny, lze Čt, Pá či Ne
První zastávkou bude Pico dos Barcelos (335 m n.m.), odkud se naskýtá jeden z nejlepších pohledů na Funchal. Poté vaše cesta povede do Údolí jeptišek, které je obklopené vysokými horami. Předpokládalo se, že jde o sopečný kráter, nakonec se však ukázalo, že údolí vzniklo erozí díky říčce protékající mezi skalisky. Řádové sestry sem utekly v 16. století před piráty. Nachází se v něm vesnička Curral das Freiras. Pohled z Eira do Serrado do údolí je prostě dechberoucí stejně jako cesta vzhůru. Z vesničky si zas užijete pohled ze dna vzhůru. Poslední zastávkou před klesáním do Funchalu bude kopec Monte, fakultativně (není v ceně) možnost odsud sjet dolů sáňkami, což je známá zdejší turistická atrakce.

Den 8:
Transfer na letiště a odlet z Madeiry zpět do ČR.

Stravování

snídaně, 2x oběd v rámci celodenních výletů

Ubytování

Funchal - Vila Lusitania ***
http://www.vilalusitania.com/

Poloha: v klidné rezidenční oblasti, cca 2 km od centra Funchalu, s pěkným výhledem na moře. Nákupní centrum Forum Madeira je vzdálené cca 600 m, supermarket 500 m, autobusová zastávka 60 m
Pláž: cca 500 m škola potápění
Vybavení: bazén, snack bar, snídaňová místnost, Wifi, knihovna
Ubytování: 27 pokojů s TV, telefonem, balkonem či terasou
Stravování: snídaně

Pokud bude hotel v daném období vyprodaný, bude ubytování zajištěno v podobném hotelu stejné kategorie.

V případě zájmu můžeme zajistit ubytování také ve vyšší kategorii ubytování.

Možnosti ubytování

Počasí

Funchal

24°C Polojasno

Madeira

24°C Polojasno

Ponta do Sol

24°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Turistika na Madeiře

Turistika na Madeiře

Portugalsko, Madeira

Cena od: 18 100 Kč

Pro skupinu:

×