800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMADEIRA S TURISTIKOU

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Již šestým rokem vás zveme na příjemný portugalský ostrov Madeira. Zde nezažijete vedra jako na Mallorce, přesto vás však mořský vzduch a bujná vegetace s mnoha druhy květin nenechají na pochybách, že jste v subtropech. Již tradičně máme ubytování se snídaněmi v pěkném tříhvězdičkovém hotelu přímo v centru Funchalu. Díky našim zkušenostem z předešlých zájezdů však může být program v případě zájmu většiny účastníků doplněn o nové kilometry chůze po dalších krásných levádách.
Cestujeme v menších skupinách od 6 do 20 osob. V případě vyprodání vypisujeme další termíny. Na přání vám zajistíme zájezd s průvodcem kdykoliv během celého roku (od 4 osob).
Pokaždé se na Madeiru velmi těším. Těším se na vás i v roce 2015.

Program zájezdu

1. den: Odlet na Madeiru z Prahy. Ubytování v centru.

2. den: Po dopolední prohlídce první části středu města Funchal nás čeká úvodní nedaleká leváda Dos Tornos.

3. den: Přejezd horskou silnicí do sedla Eira do Serrado. Výstup na plošinu s výhledem do „Údolí jeptišek“. Návrat do Funchalu, návštěva čtvrti Monte a tropické zahrady.

4. den: Vydatná celodenní túra nádhernou levádou Caldeirão Verde.

5. den: Dnes se vydáme do Rabaçalu. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco. Další levádou dojdeme do skalního kotle 25 fontán. Za svitu baterek překonáme 900 m dlouhý tunel. Koupel v Atlantiku. Výhledy z 600 m vysokého útesu Gabo Girao.

6. den: Autobus nás časně ráno doveze až na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro. Čeká nás náročnější několikahodinový výšlap na úplně nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m). Nakonec sestoupíme pohodlnou vyhlídkovou cestou do Achady do Teixeira.

7. den: Dnes se projdeme poloostrovem São Lourenço. Odpoledne pobyt ve Funchalu či okolí.

8. den: Odlet z Madeiry a návrat do ČR.

Turistická náročnost

Tento zájezd je označen fialovou botičkou pro všechny typy zájezdů, jejichž programy často nabízejí dostatek času pro pobyt mimo autobus. V programu zájezdu je určen stejný časový úsek pro zdatnější klienty, kteří mohou spolu s průvodcem dosáhnout vzdálenějšího nebo vyššího cíle, zatímco jiní ujdou pouze část turistické stezky bez přítomnosti průvodce nebo si zvolí jiný program (procházka kolem jezera apod.). Návrat obou skupin k autobusu na odjezd ve stejný čas. Doporučujeme pevnou a nepromokavou turistickou obuv.

Příplatky

- 5x večeře: 2 600 Kč
- 1lůžkový pokoj: 4 000 Kč

Minimální počet účastníků

7

Počasí

Funchal

26°C Skoro jasno

Madeira

26°C Skoro jasno

Ponta do Sol

26°C Skoro jasno

×