800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMadeirou během Květinového festivalu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Vídně s přestupem v Lisabonu a přílet na Madeiru – ubytování v hotelu Duas Torres.

2. den

Celodenní výlet
Východní pobřeží ostrova věčného jara: Vesnička Camacha ukrývá manufakturu proutěného nábytku (uvidíte řemeslníky při práci a obchod s výrobky z proutí všeho druhu). Druhý nejvyšší vrch Madeiry Pico do Arieiro (1 818 m) a Ribeiro Frio – farma pstruhů posazená do krásné zahrady. Leváda Balcoes, která ústí v srdci hor. Městečko Santana, s typickými chaloupkami do tvaru písmena A mají červeno modro bílou barvu a většinou slaměnou střechu. Penha d‘Águia – Orlí skála se nachází mezi městečky Portela a Porto da Cruz. Ponte de São Lourenço – překrásná scenérie vysokých útesů a hlubokých údolí končících v moři, kde vše co zůstalo, jsou jen malé černé lávové ostrovy.

3. den

Celodenní výlet
Při prohlídce Funchalu odhalíte sochy osobností jako byli Sissi či Kolumbus, navštívíte kvetoucí park Santa Catarina, pomodlíte se v Katedrále Sé, nakoupíte na trhu Mercado dos Lavradores, okoukáte pár nápadů v manufaktuře na výrobu výšiviek a krajek, ochutnáte víno Madeiry v nejstarších vinných pivnicích ostrova. Lanovkou či vaším autobusem se dostanete až do městské části Monte a její tropické zahrady (není v ceně), ke kostelu Nossa Senhora, kde je pochovaný poslední rakousko-uherský císař Karel I. Dolů z kopce to jde nejrychleji s “babosas”, sáňkami z proutěných košíků. Místní atrakce, kterou žádný turista nesmí vynechat (není v ceně).

4. den

Volný den
Dnes si můžete vybrat program podle vašich preferencí: Procházky v uličkách Funchalu, kde právě začíná květinový festival a sledování příprav květinových koberců přímo v ulicích. Pro ty, co preferují aktivní pohyb v jedinečné přírodě nabízíme turistiku (fakultativně) v jedné z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře - Rabaçal Fontes. Nachází se na západě ostrova a vstup na ni je přes náhorní plošinu Paul da Serra. Levada vede přes zalesněné pásmo a naskytnou se vám překrásné výhledy a náměty na fotografování. Leváda patří mezi středně obtížné a končí tunelem, který propojuje vrch s cestou na druhé straně, kde vás bude čekat váš transfer.

5. den

Celodenní výlet
Dnes budete obdivovat nejhezčí místa západní části pobřeží. Vyhlídka Pico dos Barcelos a panoramatický pohled na Funchal. V přístavu vesničky Camara de Lobos byla vyrobena replika lodě K. Kolumba a snad tam najdete i ducha Winstona Churchilla, který tu trávil čas malováním obrazů. Další vyhlídka Pico da Torre. V Ribeira Brava po návštěvě jednoho z nejstarších kostelů Madeiry a “Vavřínových stromů” ochutnáte typický nápoj “poncha”. Vyhlídka Encumeada, odkud je vidět severní i jižní pobřeží ostrova. Přejezd přes čtyři různá vegetační pásma (nachází se tu i část původního Vavřínového lesa a rostlinstvo patřící do skupiny Lauri Silva) do São Vicente s vulkanickou jeskyní s vulkanickým centrem (není v ceně), kde Vám přiblíží vznik Madeiry. V Porto Moniz uvidíte mořské přírodní koupaliště z vulkanických kamenů. Seixal a vyhlídka s vodopádem “Veo da Noive” známým také jako “Nevěstin závoj”. Cabo Girão 580 m je nejvyšším srázem do moře v Evropě. Výhledy na východní i západní pobřeží, nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, které na plošinkách útesu vybudovali houževnatí místní rolníci. Cesta banánovými plantážemi a vinařskou oblastí zpět do Funchalu. Tradiční folklórní večer s typickým jídlem Espetada.

6. den

Volné dopoledne
Květinový festival pokračuje tzv. “Wall of the hope” (Stěna naděje), kam děti umisťují svoje vlastní rostliny za účelem vytvoření jednoho velkého květu jako symbolu naděje pro lepší svět. Po obědě nenáročná leváda Maroços, zvaná i “Mimózová leváda”. Procházka přes hory a údolí, kde kontrast vytvářejí divoká přírodní vegetace a terasovitá políčka, na kterých farmáři pěstují zeleninu (délka 9 km, doba trvání cca 2,5 hod.).

7. den

Půldenní výlet
Útesovou cestou se vyšplháte až do výšky 1 095 m na vyhlídku Eira do Serrado. Pod Vámi se rozprostře údolí známé jako Curral das Freiras (Údolí jeptišek), kterým v minulosti utíkaly jeptišky s obyvateli před nájezdy pirátů. Botanická zahrada (není v ceně)ve Funchalu, která se pyšní pestrostí druhů a barev vegetace ostrova ale i množstvím krásných, pestrobarevných a ukřičených papoušků a pávů. A na závěr třešnička na dortu, kvůli které jste zavítali na Madeiru právě v tomto období: vyvrcholení květinového festivalu - “Main parade” (Hlavní průvod)- stovky květinových tanečníků na obrovských vozech, jak jinak pokrytých květinovou výzdobou, se po dobu průvodu producírují ulicemi hlavního města. Ráj pro fotografy a milovníky květin...

8. den

Odlet z Madeiry přes Lisabon do Vídně.

Počasí

Funchal

20°C Převážně oblačno

Madeira

20°C Převážně oblačno

Ponta do Sol

20°C Převážně oblačno

×