800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPROŽIJTE SVÁTKY NA MADEIŘE!

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Využijte státního svátku 28. října a vydejte se s námi na prodloužený víkend na příjemný portugalský ostrov Madeira, kam Vás úspěšně zveme již šestým rokem. Zde nezažijete vedra jako na Mallorce, přesto vás však mořský vzduch a bujná vegetace s mnoha druhy květin nenechají na pochybách, že jste v subtropech. Již tradičně máme ubytování se snídaněmi v pěkném tříhvězdičkovém hotelu přímo v centru Funchalu.
Cestujeme v menších skupinách od 6 do 20 osob.

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy na Madeiru (s přestupem v Lisabonu). Ubytování v hotelu.

2. den: Prohlídka středu hlavního města Funchal, čtvrť Monte, tropická zahrada, muzeum minerálů, ochutnávka madeirského vína. Díky atraktivní poloze hotelu v centru se ve volných chvílích lehce pěšky dostanete do přístavu, na tržiště i do starého města.

3. den: Dnes nejprve vyjedeme do sedla Encumeada, odkud jsou za dobrého počasí vidět obě poloviny ostrova. Pak budeme pokračovat přes náhorní plošinu Paúl da Serra, která připomíná spíše krajinu kdesi ve Skotsku, do Rabaçalu. Podél krátké levády dojdeme k vodopádu Risco. Další levádou dojdeme do skalního kotle 25 fontán s mnoha stékajícími praménky vody. Za svitu baterek překonáme 900 m dlouhý tunel. Při návratu do hotelu si ještě neodpustíme výhledy z 600 m vysokého útesu Gabo Girao.

4. den: Autobus nás doveze až na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico de Arieiro (1 810 m n. m.). Vydáme se do „hnízda káňat“ (na vyhlídku Ninho da Manta). Čekají nás neobvyklé výhledy na divoce rozeklanou „střechu ostrova“. Pak přejedeme na severní pobřeží do obce São Vicente, kde můžeme navštívit lávovou jeskyni a muzeum vulkanologie. Na vlastní kůži se setkáme s vulkanickými projevy při koupání v lávových jezírcích v městečku Porto Moniz. Pak už nás čeká návrat vyhlídkovou silnicí po pobřeží s 300 m vysokými útesy u majáku Ponta do Pargo.

5. den: Dnes nás překvapí úplně jiná krajina. Projdeme se po vyprahlém poloostrově São Lourenço, který se vedle suchomilné květeny pochlubí svými barevnými lávovými stěnami příkře spadajícími do oceánu. Odpoledne navštívíme botanickou zahradu.

6. den: Brzy ráno odlet do Prahy (s přestupem v Lisabonu).

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

- 3x večeře: 1 600 Kč
- 1lůžkový pokoj: 2 200 Kč

Minimální počet účastníků

12

Počasí

Funchal

24°C Skoro jasno

Madeira

24°C Skoro jasno

Ponta do Sol

24°C Skoro jasno

×