800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySlavnosti květin na Madeiře

  • Nespočet krásy, barev a květin

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

pěší procházka do města a městem s průvodcem – prohlídka nejzajímavějších koutů historické části hlavního města, podél přístavu, kouzelnými uličkami ke Katedrále da Sé, zastavení v muzeu vína a na tržnici Mercado dos Lavradores, nezapomenutelný zážitek při pohledu na tisíce dětí sestavujících z nádherných květin Zeď naděje – "Wall of Hope". Nocleh.

3. den: Monte

– rezidenční oblast nad Funchalem, prohlídka kostela a parku, návštěva tropických zahrad Tropical Monte Palace (vstupné v ceně) s unikátní sbírkou rostlin a dřevin z celého světa (přes 100.000 exotických i místních druhů), v odpoledních hodinách květinový průvod "Grand Cortege Allegoric" v centru. Nocleh.

4. den:

pěší túra podél levády Levada da Calheto – Loreto, podél jižního pobřeží, eukalyptovým hájem, kapradinovými porosty i plantážemi lilií (cca 9 km, 3 hodiny – obtížnost lehká), v Calhetě zastávka na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny. Nocleh.

5. den:

návštěva zahrady Quinta das Cruzes – bývalé rezidence objevitele ostrova J. G. Zarca, prohlídka krásné zahrady s malou farmou orchidejí, přejezd do botanické zahrady – prohlídka nádherných stromů a rostlin, návštěva zahrady orchidejí (vstupy do zahrad zahrnuty v ceně). Individuální volno, nocleh.

6. den:

odjezd do vesničky Camacha – návštěva prodejny proutěného zboží, výjezd autokarem na třetí nejvyšší horu ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m., třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – krátká procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany – prohlídka městečka vč. typických barevných domků se slaměnou střechou. Na zpáteční cestě zastávka v Machicu - možnost procházky městečkem, v případě příznivého počasí koupání na písčité pláži. Nocleh.

7. den:

individuální volno, možnost fakultativních výletů - okruh ostrovem na západní stranu do Porto Moniz, lodní výlety při pobřeží - podrobné informace u průvodce v místě.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Možnosti ubytování

Počasí

Funchal

24°C Polojasno

Madeira

24°C Polojasno

Ponta do Sol

24°C Polojasno

×