800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTúry po Perle Atlantiku s českým průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

neděle
odlet z Prahy v 19:30, přílet na Madeiru 00:45. Transfer do hotelu 3* ve Funchalu (Duas Torres nebo podobný), ubytování.

2. den

pondělí Levada MAROÇOS – RIBEIRA SECA
Půldenní odpolední výlet. Vzdálenost 7 km/3 hodiny. Tato Levada je známá také jako „Levada Mimosas". Levada je nenáročná a umožní vám si vychutnat některé z nejkrásnějších pohledů přes údolí Machico a jihovýchodní pobřeží. Na výletě můžete vidět typické domy obklopené zahradami a pozorovat i zemědělce při práci na svých terasovitých políčkách.

3. den

úterý Levada RIBEIRO FRIO – PORTELA
Celodenní výlet, vzdálenost 12 km/4 hodiny. Odjezd je od hotelu a výlet začíná návštěvou pstruží farmy "Trout farm" v Ribeiro Frio. Farma je umístěna v bezprostřední blízkosti říčky, kde je ve velmi pěkné zahradě vybudován systém kamenných nádrží, do kterých chovatelé třídí ryby podle velikosti. Po prohlídce farmy se vydáte na Levadu z Ribeiro Frio do Portely. Trasa vede více méně lesem a krásná okolní příroda vám dodá relaxační energii. Budete procházet unikátní přírodní památkou – lesem "Laurisilva", nazývaným také jako les, který vyrábí vodu. Tento unikát patří pod ochranu Unesco, protože je jedním z mála „Laurisilva“ lesů v Makronézii, který zůstal zachován v takové rozloze. "Laurisilva" les se skládá ze stromů a keřů s plochými listy, kapradin, mechů, lišejníků a dalších malých rostlin. Po cestě do Portely si můžete vychutnat nádherný vhled na vesničku Porto da Cruz a na Penha D’Águia (Orlí skálu).

4. den

středa Levada RISCO -RABAÇAL – 25 FONTES
Celodenní výlet, vzdálenost 12 km/5 hodin. Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levad na Madeiře je levada Rabaçal - 25 Fontes. Levada se nachází na západě ostrova a je přístupná přes náhorní plošinu Paul da Serra. V podstatě jde o 2 krátké levady, které vedou zalesněným údolím. Po cestě budete mít mnoho příležitostí k fotografování nebo obdivování překrásných výhledů. Zhruba v polovině levady vás čeká vodopád Risco a na konci odměna v podobě jezírka s 25 malými vodopády.

5. den

čtvrtek Levada CALDEIRÃO VERDE
Celodenní výlet, vzdálenost 12 km/5 hodin. Tato levada se nachází v přírodním parku Queimadas a začíná v oblasti Santany v nadmořské výšce 990mnm. Levada Caldeirão Verde je pozoruhodné umělecké dílo, postavené v 18. Století, a protéká jí voda stékající z nejvyšších hor Madeiry. Začátek je u hlavního koryta říčky Caldeirão Verde, pak prochází strmými útesy a horami a končí v oblasti vesničky Faial, kde se voda používá k zavlažování zemědělských pozemků. Levada prochází čtyřmi tunely a po levé straně můžete vidět koryto říčky Caldeirão Verde, které je místy 100 metrů přímo pod vámi. Opravdu nezapomenutelný výlet!

6. den

pátek Levada PICO ARIEIRO -PICO RUIVO
Celodenní výlet, vzdálenost 7 km/4 hodiny. Levada je unikátní tím, že spojuje dva nejvyšší vrcholy ostrova Madeiry, Pico Ruivo (1861 m) a Pico do Areeiro (1817 m) – prochází tedy centrální částí horského masivu, což je oblast začleněna do sítě Natura 2000. Pochod začne na Pico Pousada do Areeiro a hned o pár metrů dál vás čeká vyhlídka Ninho da Manta – bývalé hnízdiště ohroženého mořského dravce - je možné odtud vidět údolí Faja da Nogueira, São Roque do Faial a velkou část centrálního pohoří. Těsně před dosažením vrcholu Pico Ruivo, budete mít možnost vidět mnoho stovek let staré stromy, které se tu pravděpodobně již vyskytovali v době, kdy na ostrově poprvé přistál jeho objevitel Zarco. Výhledy z Pico Ruivo jsou úžasné a nebudete je chtít opustit!

7. den

sobota odpočinkový a nákupní den…
Pokud nebudete chtít odpočívat nebo nakupovat, máme pro Vás nabídku nezapomenutelných výletů na katamaránu na delfíny nebo na replice Kolumbovi Santa Marie..(zvlášt za příplatek).

8. den

neděle odlet
Po snídani transfer na letiště. V 11:25 odlet z Madeiry, přílet do Prahy v 18:45.

Počasí

Funchal

20°C Skoro jasno

Madeira

20°C Skoro jasno

Ponta do Sol

20°C Skoro jasno

×