800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo hřebenech do oblak – trekking plný adrenalinu

Vereda do Larano • Penha da Aguia • Encumeada • Pico do Ruivo • Pico do Aireiro • Cristo Rei • Fonte do Bispo • Lamaceiros • Pico Grande • Boca dos Namorados

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2.den

Vereda do Larano – kombinovaný výšlap, po úvodu na levádě Dos Marrocos výstup na útes na severovýchodním pobřeží, dále starou obchodní stezkou do Porto da Cruz s nádhernými výhledy, úžasnou přírodou (středně náročné, nebezpečí závratí, 12 km, 3,5hod.), přestávka na oběd či prohlídku v Porto da Cruz (palírna, možnost koupání), v případě zájmu výstup po skalní stezce a dál borovým a eukalyptovým lesem na pověstnou Orlí skálu – Penha da Águia s vrcholkem ve výšce 590m (náročné, velké nebezpečí závratí, 3 km, 2,5hod.). 3.den: hřebenová túra, výchozí bod v horském sedle Encumeada (1007m n. m.), po horské stezce s překrásnými výhledy na rozeklané vrcholy a hluboké propasti centrální části ostrova, vegetace vřesovců a hadinců, výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo (1862 m n. m.), dále čedičovými skalami ale i tunely jedinečnou panoramatickou stezkou přes hlavní masiv až na Pico do Arieiro (náročné, nebezpečí závratí, 17km, 7 hod., vstup 1,5EUR). 4.den: Cristo Rei – Encumeada – trekking po levádách, z náhorní planiny Paúl da Serra panenskou krajinou vysoko nad údolími, která padají k městům Calheta, Ponta do Sol a Ribeira Brava na jihu ostrova, řada vodopádů, krásné vyhlídky, na cestě čeká jeden z nejdelších madeirských průchozích tunelů (cca 40min., lampu s sebou! – středně náročné, nebezpečí závratí, 10km, 4,5hod.) 5.den: po dvouhodinovém sestupu unikátním třetihorním lesem Laurissilva z Fonte do Bispo na překrásnou levádu, nejdelším madeirským údolím až do osady Lamaceiros na severozápadě ostrova – nedotčená příroda, hluboké kaňony i unikátními tunely (baterku s sebou), kde voda může téct nejenom shora, ale i tryskat ze stran (středně náročné, 20km, 7hod.). Na závěr zástavka v Porto Moniz – možnost koupání ve vyhlášených lávových bazénech (vstup cca 2 EUR). 6.den: hřebenová túra, horská stezka eukalyptovými a borovými lesy mezi zelenými vršky a údolími až k Pico Grande – vrcholu o výšce naší Sněžky, poté sestup po hřebenech a úbočích s krásnými výhledy na slavné Údolí jeptišek – Curral das Freiras a při dobré viditelnosti i s úchvatným pohledem na hlavní hřeben s nejvyššími kopci ostrova, v nižších partiích kaštanové lesy a typická terasová políčka (středně náročné, 14 km, 5 hod.) Fakultativně v podvečer odjezd trajektem na ostrov Porto Santo – nocleh. 7.den: individuální volno, pro účastníky fakultativního výletu na Porto Santo túry po ostrově: ráno Pico Branco – Terra Cha – příjemný trek se zeleným překvapením na jinak vyprahlém, kamenitém ostrově (7 km, 2,5hod.), přes oběd Pico Juliana – Pico do Facho – Pico do Castelo – starými loveckými pěšinami k nejvyšším kopcům na ostrově, možnost vyšplhat na jejich skalnaté vrcholy, na závěr pohled na celý ostrov z Pico do Castelo (cca. 7km, 3 hod.), odpolední koupání v útesech Porto das Salemas (záleží na přílivu/odlivu) nebo na pláži v Calhetě (pro neuchozené možnost výstupu na Pico Ana Ferreira, cca 1,5hod.), večer návrat trajektem na Madeiru.

3.den

Encumeada – Pico Ruivo – Pico do Aireiro – hřebenová túra, výchozí bod v horském sedle Encumeada (1007 m n. m.), po horské stezce s překrásnými výhledy na rozeklané vrcholy a hluboké propasti centrální části ostrova, vegetace vřesovců a hadinců, postupné přiblížení až k nejvyšším vrcholům Madeiry, výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo (1862 m n. m.), dále čedičovými skalami ale i tunely jedinečnou panoramatickou stezkou přes hlavní masiv až na Pico do Arieiro (náročné, nebezpečí závratí, 17 km, 7 hod., vstup 1,5 EUR).

4.den

Cristo Rei – Encumeada – trekking po levádách, které se táhnou na východ z náhorní planiny Paúl da Serra a procházejí odlehlými kouty a panenskou krajinou vysoko nad údolími, která padají k městům Calheta, Ponta do Sol a Ribeira Brava na jihu ostrova, řada vodopádů, krásné vyhlídky, na cestě čeká jeden z nejdelších madeirských průchozích tunelů (cca 40 min., lampu s sebou! – středně náročné, nebezpečí závratí, 10 km, 4,5 hod.

5.den

Leváda da Ribeira da Janela – po dvouhodinovém sestupu unikátním třetihorním lesem Laurissilva z Fonte do Bispo se dostaneme na překrásnou levádu, která nás provede nejdelším madeirským údolím až do osady Lamaceiros na severozápadě ostrova. Na cestě nás čekají nedotčená příroda, hluboké kaňony i unikátními tunely (baterku s sebou), kde může voda téct nejenom shora, ale i tryskat ze stran (středně náročné, 20 km, 7 hod.). Na závěr zástavka v Porto Moniz – možnost koupání ve vyhlášených lávových bazénech (vstup cca 2 EUR).

6.den

Encumeada – Pico Grande – Boca dos Namorados – hřebenová túra, horská stezka nás povede eukalyptovými a borovými lesy mezi zelenými vršky a údolími až k Pico Grande – vrcholu o výšce naší Sněžky, poté budeme sestupovat po hřebenech a úbočích s krásnými výhledy na slavné Údolí jeptišek – Curral das Freiras a při dobré viditelnosti i s úchvatným pohledem na hlavní hřeben s nejvyššími kopci ostrova, v nižších partiích poznáme kaštanové lesy a typická terasová políčka (středně náročné, 14 km, 5 hod.) Fakultativně v podvečer odjezd trajektem na ostrov Porto Santo – nocleh.

7.den

individuální volno, pro účastníky fakultativního výletu na Porto Santo túry po ostrově: ráno Pico Branco – Terra Cha – příjemný trek se zeleným překvapením na jinak vyprahlém, kamenitém ostrově (7 km, 2,5 hod.), přes oběd Pico Juliana – Pico do Facho – Pico do Castelo – starými loveckými pěšinami k nejvyšším kopcům na ostrově, možnost vyšplhat na jejich skalnaté vrcholy, na závěr pohled na celý ostrov z Pico do Castelo (cca. 7 km, 3 hod.), odpolední koupání v útesech Porto das Salemas (záleží na přílivu/odlivu) nebo na pláži v Calhetě (pro neuchozené možnost výstupu na Pico Ana Ferreira, cca 1,5 hod.), večer návrat trajektem na Madeiru.

8.den

transfer na letiště, odlet do ČR.

Počasí

Albufeira

20°C Polojasno

Algarve

20°C Polojasno

Funchal

24°C Převážně oblačno

Lisabon a okolí

18°C Převážně oblačno

Madeira

24°C Převážně oblačno

Ponta do Sol

24°C Převážně oblačno

×