800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPodmanivé Portugalsko

  • Česky mluvící průvodce
  • Lisabon, město s neobyčejnou atmosférou
  • Ochutnávka portského vína
  • Památky UNESCO – klášter Batalha, město Porto, klášter Convento de Cristo
  • Univerzitní město Coimbra, Mariánské poutní místo Fátima

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN

Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer z letiště, ubytování na 2 noci.

2. DEN

Dopoledne prohlídka Lisabonu – hrad sv. Jiří, stará čtvrť Alfami, přejezd do čtvrti Belém – prohlídka kostela v chrámu sv. Jeronýma, zastávka u Belémské věže, symbolu portugalských námořních výprav. Přejezd do Sintry, jednoho z nejromantičtějších míst v zemi. Prohlídka královského paláce. Dojezd do Cabo da Roca, nejzápadnějšího cípu pevninské Evropy.

3. DEN

Dopoledne prohlídka Óbidos, opevněné vesničky na vrcholcích hor, sevřené středověkými hradbami. Přejezd do Nazaré, čarovné malé rybářské vesničky. Pokračování do Batalhy – prohlídka gotického a manuelského kláštera, jenž má status UNESCO. Přejezd do Fátimy, poutního místa, kterým se stala po náboženském zjevení v roce 1917. Ubytování.

4. DEN

Přejezd do Porta, prohlídka města, jehož historické centrum získalo roku 1996 status UNESCO. Na závěr dne přejezd přes jeden z krásných mostů přes řeku Duero do Vila Nova de Gaia, plného sklepů s portským vínem – ochutnávka. Ubytování na 2 noci.

5. DEN

Dopoledne Braga, jedno z nejstarších měst v zemi a zároveň náboženská metropole s počátky křesťanství ze 6. století a sídlem arcibiskupa
od 11. do 18. století. Návštěva katedrály. Prohlídka kostela Bom Jesus do Monte s krásným výhledem na město a slavného poutního místa. Pokračování do Ponte de Lima, městečka s řekou Lima, kterou římští vojáci považovali za Léthé, řeku zapomnění. Odpoledne prohlídka Viana do Castelo, jíž se přezdívá „princezna řeky Lima“. Z vrcholu Monte de Santa Luzia panoramatický pohled na městečko a přístav. Prohlídka města – radnice a kostel Misericórdia s překrásnými malovanými dlaždicemi azulejos.

6. DEN

Odjezd do Coimbry, nejkulturnějšího města celého Portugalska, které bylo ve 12. století i jeho hlavním městem. Dnes je označována za „Oxford Portugalska“. Prohlídka katedrály a starobylé univerzity z roku 1290, kde je vyhlášená královská knihovna. Pokračování do Tomaru, okružní jízda městem a prohlídka další památky UNESCO – Convento de Cristo, bývalého kláštera templářských rytířů. Přejezd do Estorilu.

7. DEN

Den volna v elegantním letovisku Estoril, které se pyšní největším kasinem v Evropě, plážemi a golfovou klientelou. V minulosti toto místo lákalo slavné a bohaté osobnosti, včetně špionů za 2. sv. války.

8. DEN

Volno do transferu na letiště v Lisabonu, odlet do ČR.

Počasí

Albufeira

15°C Jasno

Algarve

15°C Jasno

Funchal

21°C Polojasno

Lisabon a okolí

14°C Jasno

Madeira

21°C Polojasno

Ponta do Sol

21°C Polojasno

×