800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Portugalska

od 6 790 Kč za
Rady na cestu do Portugalska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Lisabon

10 524 145

3:0 h

portugalština

Euro (EUR)

92 082 km2

Doklady a víza

Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem.

V případě řízení motorových vozidlem je třeba mít i technický a řidičský průkaz.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Občané ČR mají na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako občané Portugalska.

Zdravotnická zařízení jsou v Portugalsku státní a soukromá. Státní se vyznačují poměrně nižší úrovní zdravotní péče, soukromá zařízení mají vyšší odbornou úroveň, jsou technicky lépe vybavena, ale samozřejmě mají i vyšší sazby. Všechna ošetření se platí.

Doporučuje se sjednat cestovní připojištění.

Pro cestu do Portugalska není povinné žádné očkování, doporučuje se očkování proti žloutence a tetanu.

Portugalsko nevykazuje žádná zvláštní nebo mimořádná rizika pro cizince. Přesto je potřeba obezřetného chování a to zejména v souvislosti s drobnými krádežemi ve větších městech a turistických letoviscích.

V silniční dopravě je třeba počítat s velkou neukázněností portugalských řidičů a s nedostatečnou kvalitou řidičského výcviku.

Zajímavosti

Lisabon

Moderní metropole spojená s historií zámořských objevů, emocionální hudbou fado a blízkostí oceánu, které ožívá každý podvečer, dýchá úžasnou atmosférou. Lisabon odráží jeho bohatou koloniální minulost a je plný zajímavých památek, které poutají pozornost. Dá se tu obdivovat moderní architektura i staré maurské či manuelistické umění. A bývalá chudinská čtvrť Alfama, Belémská věž nebo Památník objevitelů jsou něčím naprosto nezapomenutelným.

Cabo da Roca - nejzápadnější výběžek evropské pevniny

Tohle zvláštní a romantické místo v Portugalsku si nemůžete nechat ujít. Cabo da Roca je mys na nejzápadnějším pevninském výběžku Portugalska a kontinentální Evropy, kde jsou skalnaté útesy bičované přívaly slané vody.

Porto

Věčně "druhé" město Portugalska se rozkládá v údolí řeky Douro, kde se dá tramvají dojet až k moři. První zmínky o Portu se datují do 4. století. Ve 14. století bylo Porto významným střediskem a sídlem portugalského krále. Prudký rozvoj města je spojen se zámořskými objevy a rozvojem lodní dopravy. Důležitým obchodním artiklem byl víno z oblasti řeky Douro - Portské víno. V Portu stojí most od Eiffela a Muzeum portského vína. V dnešní době patří spolu s Lisabonem a oblastí Algarve k nejoblíbenější částí Portugalska.

Algarve

Toto donedávna poněkud opomíjené místo na samém konci Portugalska okouzlující krásou bizarních zálivů a nádherných pláží se zlatavým pískem si zaslouží Vaši pozornost. Vždyť ne každý může říct, že se ponořil do vln Atlantského oceánu, okusil pravé portské, lovil žraloka nebo na vlastní oči viděl korkovník. Na Algarve lze vyrazit kdykoliv v roce, v létě s plavkami, v zimě s golfovými holemi. Budete okouzlení malebnými vesničkami s maurskou architekturou nebo městem Lagos spojeným se slavnou historií zámořských objevů. Algarve ve Vás zanechá hluboký dojem.

Portugalsko - vybrané hotely

HOTEL ORCA PRAIA
9,3

HOTEL ORCA PRAIA

Portugalsko, Madeira, Camara de Lobos

Cena od: 16 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL ROYAL ORCHID

HOTEL ROYAL ORCHID

Portugalsko, Madeira, Canico de Baixo

Cena od: 14 895 Kč

Pro skupinu:

HOTEL DOM PEDRO BAÍA
8,7

HOTEL DOM PEDRO BAÍA

Portugalsko, Madeira, Machico

Cena od: 14 343 Kč

Pro skupinu:

HOTEL DUAS TORRES
9

HOTEL DUAS TORRES

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 16 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL FOUR VIEWS OASIS

HOTEL FOUR VIEWS OASIS

Portugalsko, Madeira, Canico de Baixo

Cena od: 14 890 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PESTANA BAY

HOTEL PESTANA BAY

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 21 190 Kč

Pro skupinu:

×