800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZ Porta do Lisabonu

  • 7-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Poznejte to nejlepší z pevninského Portugalska!

Poloha

Využijte výhody indviduálního zájezdu, který se vždy uskuteční a v termínu dle vašeho přání, se skupinovými výlety na místě.

Den 1: Porto
Přílet do Porta, druhého největšího města Portugalska. Uvítání na letišti a privátní transfer do hotelu. Volný čas k odpočinku. Nocleh v Portu.

Den 2: Porto (snídaně)
Po vyzvednutí ve vašem hotelu (či krátké docházkové vzdálenosti) půldenní prohlídka Porta klimatizovaným autobusem a s odborným oficiálním anglicky mluvícím průvodcem. Uvidíte nejdelší portskou třídu Boavista Avenue, pláž Matosinhos, tzv. Sýrový zámek, letovisko Foz, kde ústí řeka Douro do oceánu, nábřeží řeky Douro, historické centrum s katedrálou, panoramatickou vyhlídku Gaia. Samozřejmostí je návštěva vinného sklípku s degustací portského vína. Příjezd k hotelu či jeho docházkové vzdálenosti. Zbytek dne volno, přenocování v Portu.

Den 3: Údolí řeky Douro (snídaně)
Po snídani se vydáte klimatizovaným autobusem na celodenní výlet do údolí řeky Douro, jedné z nejstarších a nejkrásnějších historických evropských vinařských oblastí. Víno se zde vyrábí dva tisíce let. Vyzvednutí ve vašem hotelu (či krátké docházkové vzdálenosti). Nejprve ze zastavíte v městečku Amarante, kde návštívíte klášter S. Gonçalo a krásné historické centrum. Pak vás čekají panoramatické výhledy a vinařská centra Mesão Frio, Régua (procházka ke starému přístavu lodí) a Pinhão (návštěva pitoreskního vlakového nádraží vyzdobeného azulejos a vinařské farmy s ochutnávkou). Návrat do Porta k hotelu či jeho docházkové vzdálenosti. Nocleh v Portu.

Den 4: Porto-Lisabon (snídaně)
Snídaně v hotelu, check-out z hotelu a pěšky přesun na vlakové nádraží, odkud pojedete rychlíkem do Lisabonu, hlavního města Portugalska (jízdenku budete mít zajištěnou, vlaky jsou kvalitní, cesta trvá cca 3 hodiny). Na nádraží v Lisabonu budete očekáváni řidičem, který vás odveze do vašeho hotelu. Zbytek dne volný čas na odpočinek či procházky po městě. Přenocování v Lisabonu.

Den 5: Lisabon (snídaně)
Snídaně v hotelu. Následuje půldenní prohlídka města s dopravou klimatizovanými autobusy. Začnete ve významné historické čtvrti Belém, kde uvidíte Torre de Belém, což je lisabonský klenot manuelského umění, moderní Památník objevitelů věnovaný portugalským námořním úspěchům, Klášter Jeronýmů, největší příklad manuelského umění. Návštěva zdejšího kostela a Muzea královských kočárů, které patří k nejlepším sbírkám svého druhu v Evropě (zavřeno v Po, kdy místo těchto 2 míst návštěva Ajuda paláce). Ochutnávka portského vína. Alfama - procházka nejstarší a nejmalebnější částí Lisabonu. Poté uvidíte Praça do Comércio, největší a nejkrásnější náměstí v Lisabonu, elegantní centrum města Baixa-Rossio a dále dlouhou třídu Avenida da Liberdade s parčíky apod., která vede na kruhové náměstí Marques de Pombal. Konec na autobusovém terminálu, zbytek dne volno. Přenocování v Lisabonu.

Den 6: Sintra, Cabo da Roca, Cascais, Estoril (snídaně)
Po snídani v hotelu odjezd klimatizovaným autobusem na celodenní prohlídku malebného okolí Lisabonu. Začnete palácem Pena v Sintře, což je největší příklad romantické architektury v Portugalsku, postavený v 19. století, ve výšce 500 m n.m. Navštívíte historické centrum Sintry, které je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO od r. 1995. Volný čas projít se středověkými uličkami, ochutnat tradiční sladkosti regionu, na oběd. Uvidíte také Národní palác v Sintře, tj. bývalé lovecké sídlo portugalské královské rodiny z 15. století. Poté přejezd na Cabo da Roca, nejzápadnější bod v kontinentální Evropě (od 31. října do 1. března nahrazeno zastávkou na Boca do Inferno, 20 m vysoký skalnatý útes). Cesta dále pokračuje do Cascais, kde se nachází pestrobarevný rybářský přístav i bývalé letní sídlo portugalské královské rodiny, a mondénního letoviska Estoril se známým kasinem. Návrat do Lisabonu, přenocování v Lisabonu.

Den 7: Lisabon (snídaně)
Po snídani volno až do zajištěného transferu na letiště k odletu zpět do ČR.

Možnost prodloužení pobytu v Lisabonu i dalších výletů.

Stravování

snídaně

Ubytování

Porto - Quality Inn ***
Kvalitní hotel se nachází v centru města na náměstí Batalha.
Oficiální web: http://www.choicehotels.fr/en/quality-inn-porto-porto-hotel-pt025

Lisabon - Embaixador Hotel ***
Hotel se nachází cca 400 m od náměstí makýze de Pombal se zastávkou metra.
Oficiální web: http://www.embaixadorhotel.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Počasí

Albufeira

16°C Jasno

Algarve

16°C Jasno

Funchal

22°C Polojasno

Lisabon a okolí

17°C Skoro jasno

Madeira

22°C Polojasno

Ponta do Sol

22°C Polojasno

×