800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poklady Atlantiku – ostrovy Terceira a St. Miguel

Praia Victoria • Caldeira Guilherme Moniz • Biscoitos • Angra do Heroísmo • Ponta Delgada • Furnas • Terra Nostra • Sete Cidades • Ribera Grande • Lagoa do Fogo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, nocleh.

2.den

přelet z Lisabonu na ostrov Terceira - podle aktuálního letového řádu a časových možností návštěva hlavního města Angry do Heroísmo. V případě pozdního příletu prohlídka města 4. den.

3.den

po snídani celodenní okružní výlet po ostrově Terceira – trasou přes Serretinhu, Salgu a Porto Martins až do Praia da Vitoria – návštěva centra města a kostela, zastávka na oběd. Pokračování na Serra do Cume, vyhlídky v 545 m s úchvatným výhledem na město a zátoku. Další zastávka v 15 km širokém a největším kráteru na Azorech – Caldeira Guilherme Moniz, zastávka ve Furnas do Enxofre. Cesta do Angry, zastávka na vyhlídce Pico das Cruzinhas, dále do St. Mateus, Porto dos Cinco a Pico da Bagacina, místa známého býčími zápasy. Fakultativně možnost návštěvy přírodní geologické rezervace v Algar do Carvao. Příjezd do vesnice Biscoitos, návštěva muzea vína a plážové zóny. Návrat do hotelu, nocleh.

4.den

návštěva hlavního města Angry do Heroísmo s průvodcem – procházka nejzajímavějšími zákoutími a historickým centrem, odpoledne individuální volno; nebo indiviuální volno celý den – možnost absolvování dalších fakultativních výletů v místě (např. lodní vyjížďka na pozorování velryb).

5.den

přelet na ostrov St. Miguel – transfer do hotelu, nocleh (v případě včasného příletu prohlídka Ponta Delgady – procházka městem s průvodcem).

6.den

po snídani odjezd do nádherného údolí Furnas na úpatí vyhaslého sopečného kráteru. První zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem do vnitrozemí a severní pobřeží. Druhá zastávka na prohlídku továrny – muzea s dodnes funkčním zařízením z 19. st. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Procházka k horkým pramenům, zastávka na Pico do Ferro s úžasným pohledem na údolí – v údolí 22 horkých pramenů. Pěší túra od vesnice Furnas až k jezeru, procházka okolo laguny až k úchvatnému místu, kde bude podáván v restauraci unikátní oběd – vytažený přímo ze země, typický pro tuto oblast, známý Cozido da Furnas. Odpoledne nezapomenutelná návštěva botanického parku Terra Nostra – rajské zahrady s jezírky, mosty a exotickou vegetací. Návrat zpět do hotelu, nocleh.

7.den

po snídani odjezd na ananasové plantáže – návštěva spojená s ochutnávkou delikátního likéru, zastávka na vyhlídce Pico do Carvao s výhledem do vnitrozemí a zároveň na oceán. Přejezd do Sete Cidades. Další zastavení ve fantastické oblasti Ferraria se zaplaveným ostrovem Sabrina s možností nezapomenutelného zážitku z horké termální koupele uprostřed Atlantiku. Poté přejezd do Mosteiros, pobřežního resortu s plážemi a přírodními koupališti. Podle místních zvyků speciální oběd, odpočinek, tradiční piknik. Nocleh.

8.den

po snídani odjezd do městečka Ribeira Grande – procházka městem kolem radnice, prohlídka hlavního kostela Nossa Senhora da Estrela, palírny likéru s ochutnávkou. Severním pobřežím do Pico da Barrosa, zastávka v Lagoa do Fogo – unikátní pohled na jezero před úžasnou procházkou k jeho břehům. Oběd na břehu jezera – piknik. Na zpáteční cestě jižním pobřežím do vesnice Lagoa, přes pláž Milícias zpět, nocleh.

9.den

prohlídka hlavního města Ponta Delgady (v případě nerealizace 5. den programu), odpoledne individuální volno nebo celý den individuální volno – možnost fakultativních výletů (doporučí průvodce v místě – rybaření, pozorování velryb, jeep safari a další).

10.den

odlet z Ponta Delgady do Lisabonu, transfer do hotelu, nocleh.

11.den

odlet z Lisabonu do Prahy.

Počasí

Albufeira

18°C Jasno

Algarve

18°C Jasno

Funchal

21°C Polojasno

Lisabon a okolí

14°C Jasno

Madeira

21°C Polojasno

Ponta do Sol

21°C Polojasno

×