800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAlpské vyhlídky

  • Pestré alpské scenérie
  • 3denní poznávací zájezd s denními přejezdy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Při průjezdu Rakouskem míjí dálnice Salcburk s mohutnou pevností, poté se ponoří do nitra Alp a vede kolem krásného hradu Hohenwerfen. Od Bischofshofenu se pokračuje proti toku Salzachu až k jezeru Zeller See. Další cesta vede údolím Pinzgau až ke Krimmlským vodiopádům. Návštěva Krimmlských vodopádů, které padají v třech kaskádách z výšky 380 metrů a jsou největší v Rakousku. Procházka po stezce podél vodopádů je jedinečným zážitkem. Odjezd do hotelu Oberwirt v hlubokém údolí říčky Saalach. V hotelu je wellness centrum se saunou a vířivkou. Ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd podél jezera Zeller See do Kaprunu. Výjezd k soustavě elektráren ve Vysokých Taurech, místním autobusem a plošinovým výtahem až k přehradě Mooserboden. Přehrada je obklopena hradbou horských velikánů s le­dovci, z koruny hráze nádherný výhled na spodní přehradu Wasserfallboden. Průjezd vysokohorskou Grossglocknerskou silnicí, která patří mezi nejznámější horské silnice. Byla postavena v letech 1930-1935 a výjezd řadou serpentin skýtá nádherné pohledy na velehory, ledovce, soutěsky a vodopády. Ve výšce 2503 m n.m. se projede 132 metrů dlouhý tunel Hochtor masivem Vysokých Taur, který je zároveň hranicí mezi Salcburskem a Korutany. Následují serpentiny dolů a po odbočce další výjezd na světoznámou vyhlídku císaře Františka Josefa s pohledem na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Pro vychutnání pohledu na vrchol Grossglockneru a zbytky ustupujícího ledovce Pasterze je možno navštívit rozhlednu Swarovski a poté po kávě v restauraci pozorovat ochočené sviště. Poté následuje zpáteční jízda Grossglocknerskou silnicí, kdy je možno dokonale vychutnat vše, co při cestě tam uniklo. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd k jezeru Zeller See. Krátká procházka po známých lázních Zell am See na břehu jezera. Odjezd podél toku Salzachu a poté po dálnici směr Salcburk. Před příjezdem do Werfenu s mohutným hradem Hohenwerfen se po levé straně zaskví mohutný masiv Hochkönig. Výjezd na parkoviště, odkud se vydáte na prohlídku největších přístupných ledovcových jeskyní na světě Eisriesenwelt. Nejdříve cca 20 minutový výstup k lanovce, poté výjezd lanovkou a od lanovky vycházka ke vstupu do jeskyní. Vlastní prohlídka trvá cca 1,5 hodiny a je mimořádným zážitkem. Návrat k lanovce a autobusu. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Počasí

Burgenland

11°C Převážně oblačno

Dolní Rakousko

12°C Polojasno

Horní Rakousko

10°C Mlha

Korutany

9°C Skoro jasno

Salcbursko

10°C Oblačno

Štýrsko

8°C Polojasno

Tyrolsko

9°C Oblačno

Vorarlbersko

11°C Dešťové přeháňky

×