Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Rakousko

Alpy a střediska rakousko-švýcarského pomezí

   Poloha a popis

   Náš názor

   Velmi oblíbený poznávací zájezd.

   1. den

   Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna, Prahy, Plzně. Německem projedeme kolem bavorské metropole Mnichova do oblasti rakouského Montafonu. Večer ubytování v hotelu 3* s bazénem v Tschagguns v údolí Montafonu. Večeře. Nocleh.

   2. den

   Snídaně. Po snídani navštívíme historicky nejvýznamnější město Vorarlberska Feldkirch, které si dodnes dochovalo svůj středověký ráz. Odtud se vydáme přes Vaduz do Švýcarska a navštívíme nejvýše položené město v Evropě – Davos, malebně obklopené horskými velikány. Lanovkami vyjedeme na Jakobshorn (2.590 m), odkud se nám naskytne nádherný panoramatický výhled do okolí (není v kartě). Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

   3. den

   Snídaně. Vydáme do oblasti Dolního Montafonu. Lanovkou vyjedeme k Lüner See (1.979 m) (v kartě), odkud se nám naskytne dech tající pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko-švýcarském pomezí. Podnikneme túru kolem jezera, popř. můžeme posedět na jeho březích a vychutnávat poklidnou horskou atmosféru. Odpoledne přejedeme do Bartholomäbergu, nazývaném sluneční terasou Montafonu, prohlédneme si původně románský farní kostel, nejcennější kostel v celém údolí s křídlovým oltářem z roku 1525. Pak vyjedeme lanovkami přes Kapell na Sennigrat (2.300 m) (v kartě) s nezapomenutelnými pohledy do údolí. Návrat na ubytování, večeře. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

   4. den

   Snídaně. Odjezd do Partenen pod Vermuntskou přehradou. Výjezd lanovkou k přehradě a procházka po hrázi. Dále horskou panoramatickou silnicí až k jezeru Silvretta obklopenému 74 třítisícovkami společně s nejvyšší horou Vorarlberska Piz Buin (3321 m n.m.), krátká procházka. Přesun do známého střediska Ischgl, lanovkou do sedla Idjoch (2739 m n.m.) na rakousko–švýcarské hranici s rozhledem na celou oblast. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

   5. den

   Snídaně. Odjezd do Latschau u jezera Staubeken, lanovkou na Grüneck (1893 m n.m.) s nádhernou vyhlídkou na Verwallský masív s monumenty Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Krátká procházka k vyhlídce na Zimbu tzv. Matterhorn Vorarlberska. Po poledni průjezd Silbertalským údolím a výjezd lanovkou pod Kristberg s nejstarším gotickým kostelíkem v Montafonu. Odpoledne odpočinek ve vodním areálu Aquarena v St.Gallenkirchu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

   6. den

   Snídaně. Po snídani se vypravíme malebnou vorarlberskou krajinou zpět k německým hranicím. V oblasti Bodamského jezera si uděláme krátkou zastávku v Lindau se starobylým jádrem, kde se při příjemné procházce budeme moci seznámit s typickou „lindauerskou“ architekturou i symbolem města bavorským lvem. Odtud již budeme směřovat zpět do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

   Poznámka

   Doporučujeme objednání výhodné Montafon-Silvretta karty v ceně cca 51 EUR, resp. 48,5 EUR (senioři narození 1954 a dříve), která umožňuje využití lanovek a lázní v 3. - 5. dni programu . Kartu je třeba objednat již při sepsání cestovní smlouvy, ale hradit se bude až na místě v EUR.

   Cena zahrnuje

   5 nocí s polopenzí v hotelu 3* s bazénem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem , průvodce.

   Cena nezahrnuje

   Komplexní pojištění 180 Kč, pobytová taxa cca 9,5 EUR/os./pobyt (hradí se na místě).

   Poznámka

   Odjezdové místo N8 (Brno a Jihlava) bez příplatku.

   Minimální výměna na vstupy

   Montafon-Silvretta karta a další lanovky cca 51 EUR/48,50 EUR senioři narození 1954 a dříve. Doporučená částka na lanovky cca 40CHF + 20 EUR.