800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVídeň a romantická Budapešť

Vídeň • Budapešť

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

v časných ranních hodinách odjezd do Vídně. Okružní jízda centrem města po ulici Ringstrasse s ukázkou hlavních budov. První část prohlídky Vídně: Opera, Korutanská třída, náměstí Neuer Markt s císařskou hrobkou, kostel sv. Ruprechta, náměstí Hoher Markt s orlojem, Dóm sv. Štěpána, ulice Graben s morovým sloupem, ulice Kohlmarkt, náměstí Freyung s palácem Ferstel, Hofburg. Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den

snídaně, Maria-Theresien- -Platz s muzei, Museumsquartier (muzejní čtvrť), přes Spittelberg, Mariahilferstrasse s obchodní pasáží na ulici Linke Wienzeile (secesní domy), Karlsplatz s Karlskirche, Schwarzenbergplatz, Belvedéry Evžena Savojského. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den

snídaně, zámek Schönbrunn, bývalé sídlo panovnické rodiny. Fakultativně návštěva interiérů – zámek Grand tour, muzeum kočárů Wagenburg, zahrady s vyhlídkou od Glorietu, restaurované ruiny římského chrámu, Neptunova fontána, bludiště, zámecký skleník. Fakultativně přejezd do Prátru a návštěva parku, Riesenrad a další možnosti vyžití. Výjezd na Kahlenberg s vyhlídkou, přejezd čtvrtí Grintzing s možnou návštěvou a ochutnávkou místní vinařské produkce. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den

ráno odjezd do Budapešti, zastávka na vrchu Gellért, který byl prohlášen chráněnou přírodní rezervací a roku 1851 zde byla postavena vojenská pevnost zvaná Citadela. Z její vyhlídkové terasy se nabízí nejúplnější panorama celého města. Odjezd do hotelu, ubytování.

5. den

snídaně. Celodenní prohlídka Budapešti (Budínský hrad, kostel Matyáše Korvína, Rybářská bašta, Náměstí hrdinů atd.). Fakultativně večeře na lodi s cimbálovou hudbou a typickou maďarskou kuchyní, projížďka po Dunaji, noční Budapešť. Nocleh.

6. den

snídaně, individuální volno a odjezd zpět do ČR.

Počasí

Dolní Rakousko

18°C Polojasno

×