800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrossglockner

6-denní zájezd s turistikou a denními přejezdy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Při průjezdu Rakouskem míjí dálnice Salcburk s mohutnou pevností, poté se ponoří do nitra Alp a vede kolem krásného hradu Hohenwerfen. Od Bischofshofenu se pokračuje proti toku Salzachu až k jezeru Zeller See. Na jeho břehu je malebně položené lázeňské Zell am See, v pozadí je dominantou hřeben Vysokých Taur s kuželem Kitzsteinhornu. Procházka po lázních a odjezd do hotelu Oberwirt v hlubokém údolí říčky Saalach.  V hotelu je wellness centrum se saunou a vířivkou. Ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd proti toku Salzachu ke Krimmlským vodopádům – nejvyšším v Evropě (380 m), říčka Krimmler Ache padá z této výšky ve 3 stupních. Vycházka podél všech 3 stupňů vodopádů s mnoha vyhlídkami na nádherné kaskády, ve vodní tříšti bývá za slunečných dní často k vidění krásná duha. Po prohlídce odjezd do Neukirchenu k údolní stanici. Výjezd gondolovou lanovkou pod Wildkogel v Kitzbühelských Alpách. Turistická vycházka až na vrchol Wildkogelu (2225 m n.m.) s výhledy na hřeben Vysokých Taur, sestup k lanovce a lanovkou zpět k autobusu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do světoznámých lázní Bad Gastein v Gasteinském údolí. Gondolovou lanovkou na vyhlídkový vrchol Stubnerkogel (2246 m n.m.). Na vrcholu kromě vynikající kruhového rozhledu možnost vyzkoušet adrenalinový visutý most. Návrat zpět lanovkou. Pro­hlídka lázní, jejichž léčivé radioaktivní prameny jsou známy již od 14. století. Prvním zdejším významným lékařem byl Paracelsus. Uprostřed města na prudkých terasovitých svazích se s hukotem řítí mohutný vodopád. Odjezd do Bad Hofgastein, koupání v moderních termálních lázních s vnitřními a venkovními bazény a několika saunami. Po odpočinku přejezd k  Taxenbachu a vycházka soutěskou Kitzlochklamm. Vyhlídkový okruh se vine visutými lávkami a schodišti přímo nad bouřlivými kaskádami. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výjezd úzkou horskou silničkou s mnoha serpentinami do Enzingerbodenu (1483 m n.m.) ve Vysokých Taurech. Gondolovou lanovkou ke známé chatě Rudolfshütte (2311 m n.m.) u jezera Weisssee v kotli bílých ledovců. Již při jízdě nahoru je přímo pod lanovkou jezírko Grünsee a vlevo pohled na horskou přehradu Tauernmoossee. Po procházce po břehu jezera Weisssee sedačkovou lanovkou na Medelz, odkud horský výstup na pyramidu Medelzkogel (2760 m n.m.) s kruhovým rozhledem po zaledněných vrcholech Vysokých Taur. Směrem na jih se otvírá pohled do Korutan, na severu je Salcbursko. Sestup a sedačkovou a gondolovou lanovkou zpět k autobusu. Unavené svaly si odpočinou při koupání v lázních v Mittersilu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Průjezd vysokohorskou Grossglocknerskou silnicí, která patří mezi nejznámější horské silnice. Byla postavena v letech 1930-1935 a výjezd řadou serpentin skýtá nádherné pohledy na velehory, ledovce, soutěsky a vodopády. Ve výšce 2503 m n.m. se projede 132 metrů dlouhý tunel Hochtor masivem Vysokých Taur, který je zároveň hranicí mezi Salcburskem a Korutany. Následují serpentiny dolů a po odbočce další výjezd na světoznámou vyhlídku císaře Františka Josefa s pohledem na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Pro vychutnání pohledu na vrchol Grossglockneru a zbytky ustupujícího ledovce Pasterze je možno navštívit rozhlednu Swarovski a poté po kávě v restauraci pozorovat ochočené sviště. Poté následuje zpáteční jízda Grossglocknerskou silnicí, kdy je možno dokonale vychutnat vše, co při cestě tam uniklo. Následuje krátká zastávka v zooparku ve Ferleitenu a relaxace při koupání v lázních v Zell am See. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd přes Tennengau do oblasti Solné komory. Po přejezdu průsmyku Gschütt příjezd ke Gosauským jezerům v oblasti Dachsteinu. Od Předního Gosauského jezera výjezd gondolovou lanovkou ke Gablonzer Hütte (1587 m n.m.) s výhledem na jezero, hřeben Gosaukamm a hlavně mohutný masiv Dachsteinu. Výstup na Zwieselalmhöhe, kde se k výhledům na Dachstein otevře výhled i na Vysoké Taury. Sestup k lanovce a návrat k jezeru. Odjezd podél Hallstatter See do noblesních lázní Bad Ischl, kde trávil v císařské vile letní měsíce císař  František Josef s celým dvorem. Okolo císařské vily je nádherný park, po procházce v něm možnost kávy ve stylové kavárně přímo u vily. Odjezd do ČR podél krásného jezera Traunsee s mohutnou horou Traunstein. Návrat kolem půlnoci.

Počasí

Burgenland

11°C Oblačno

Dolní Rakousko

10°C Polojasno

Horní Rakousko

10°C Převážně oblačno

Korutany

0°C Jasno

Salcbursko

12°C Převážně oblačno

Štýrsko

2°C Převážně oblačno

Tyrolsko

5°C Převážně oblačno

Vorarlbersko

3°C Jasno