800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHistorické železnice rakouské monarchie

  • Železnice přes průsmyk Semmering je stavebně nejzajímavějším úsekem železniční tratě

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

Odjezd ráno. Příjezd do Krems an der Donau. Průjezd Wachau - romantickým údolím Dunaje s vinicemi, hrady, zámky a kláštery. Celé Wachau je světovým dědictvím UNESCO. Prohlídka mohutného barokního benediktinského kláštera Melk. Z Kirchbergu vlakem po historické úzkorozchodné železnici Mariazellerbahn až do poutního místa Mariazell. Mistrovským dílem je horský úsek se dvěma 180° zatáčkami, 19 viadukty a 21 tunely vedoucí národním parkem Ötscher-Tormäuer. Prohlídka Mariazell – nejvýznamnějšího poutního místa v Rakousku. Odjezd na ubytování do hotelu Freinerhof. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Mürzzuschlagu a dále do průsmyku Semmering. Výjezd na vyhlídku k starobylému hotelu Panhaus. Návštěva infocentra o železnici Semmeringbahn, první horské železnici v Evropě. Průjezd horskou silnicí Semmering obklopenou mondénními vilami, cestou výhledy na železniční viadukty. Zastávka u nejznámějšího viaduktu Kalte Rinne. Procházka po Payerbachu s železničním viaduktem a historickým parkem. Z Payerbachu vlakem po celé horské trase až do Semmeringu. Trať je památkou UNESCO a vede 15 tunely, přes 16 viaduktů a 100 mostů. Návštěva železničního muzea v Mürzzuschlagu, součástí je i depo s historickými lokomotivami, vagony a drezínami. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Semmering k poutnímu kostelu Maria Schutz. Od barokního kostela je vynikající výhled na hory a dálniční viadukt, vedle kostela je kavárna s vyhlášenými koblihami z místní pekárny. Odjezd do Puchbergu, odkud vyjíždí známá horská železnice Schneebergbahn. Výjezd železnicí na nádraží Hochschneeberg (1800 m n.m.). Lokomotiva Salamander překoná na trase dlouhé 9,8 km 1218 výškových metrů. Okružní pohodlná vycházka (cca 60 minut) s výhledy na masivy Schneebergu a Rax, vrcholy Waldviertel a Weinviertel. Návštěva horského kostelíka sv.Alžběty a návrat vlakem do Puchbergu. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Možnosti ubytování

Počasí

Burgenland

12°C Skoro jasno

Dolní Rakousko

14°C Polojasno

Horní Rakousko

14°C Oblačno

Korutany

14°C Jasno

Salcbursko

13°C Převážně oblačno

Štýrsko

12°C Jasno

Tyrolsko

15°C Převážně oblačno

Vorarlbersko

17°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Parními vlaky po rakouských Alpách

Parními vlaky po rakouských Alpách

Rakousko

Cena od: 5 690 Kč

Pro skupinu:

Alpské vyhlídky

Alpské vyhlídky

Rakousko

Cena od: 5 990 Kč

Pro skupinu: