800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější motivy rakouských Alp

  • Nejvyšší vodopády Evropy
  • Možnost fakultativních prohlídek

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

v časných ranních hodinách odjezd z ČR přes Dolní Dvořiště a kolem Mondsee a Salcburku příjezd do Halleinu, možnost návštěvy solného dolu, který dal základ bohatství Salcburku. Přes Bischoffshofen, kde následuje krátká zastávka k individuální prohlídce městečka, v jehož kostele je známý Rupretikreuz pocházející z 8. století, dojedeme do oblasti Zell am See. Ubytování, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Přes Pass Thurn dojedeme do olympijského města Kitzbühelu, možnost výjezdu lanovkou na blízké vrcholy. Pokračujeme k nejvyšším vodopádům Evropy - Krimmelským vodopádům. Možnost výstupu na vyhlídky u vodopádu (vstupné cca 3 EUR není v ceně zájezdu). Cestou zpět do Zell am See možnost použít úzkorozchodnou železnici. Návrat do místa ubytování ve večerních hodinách. Individuální volno. Večeře a nocleh.

3. den:

po snídani přes Bruck an der Glocknerstrasse dojedeme pod nejvyšší průjezdný průsmyk v Evropě Grossglockner. Projedeme průsmykem po vysokohorské vyhlídkové silnici se zastávkami na Hochtor a Franz Josefs Hoehe, odkud se otevírají nádherné pohledy na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a ledovec Pastersee. Pokračujeme do Heiligenblut k návštěvě poutního kostela, v němž je nejkrásnější vyřezávaný oltář Korutan a hrobka sv. Brikcia. Dále se zastavíme ve městečku Lienz a cestou zpět do místa ubytování projedeme známou Felbertauernstrasse. Večeře a nocleh.

4. den:

po snídani odjedeme do Werfenu. Možnost návštěvy největší ledové jeskyně Evropy Riesenwelt, která se skalním masivem Vysokých Taur táhne až do vzdálenosti 42 km. Po návštěvě této jedinečné přírodní krásy pokračujeme po dálnici kolem Salcburku a Mondsee zpět do ČR. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách (trasy z Moravy v časných ranních hodinách následujícího dne).

Možnosti ubytování

Počasí

Burgenland

13°C Převážně oblačno

Dolní Rakousko

13°C Polojasno

Horní Rakousko

14°C Převážně oblačno

Korutany

19°C Jasno

Salcbursko

17°C Převážně oblačno

Štýrsko

19°C Jasno

Tyrolsko

19°C Převážně oblačno

Vorarlbersko

20°C Jasno

×