800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávejte krásy Dolního Rakouska

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách do Göstlingských Alp. Nenáročná turistika naučnou římskou stezkou a romantickým údolím řeky Mendling. Projdeme soutěskou kolem plavidel, starých dřevěných vodních mlýnů, studánky, jejíž voda má zastavovat stárnutí a jezírek, kde si můžeme odpočinout, případně se vykoupat. Dále pokračujeme do příjemného městečka Lunz am See, pěší procházka k rekreačnímu jezeru Lunzer See. Uby to vání, večeře.
2. den: Snídaně, odjezd do letoviska Mixnitz – Mědvědí soutěsky. Odtud vede soustava 168 jednosměrných žebříků kolem dravé říčky, skalními útesy na náhorní plošinu pod horou Hochlantz. Zpět značenou turistickou cestou. Horské středisko patří mezi nejkrásnější místa v Rakousku. Turistická trasa vyžaduje pevnou turistickou obuv, ale žebříky jsou bezpečné. Výstup trvá cca 2 hodiny. Návrat do Lunz am See, ubytování, večeře.
3. den: Snídaně, odjezd do nejznámějšího poutního místa v Rakousku, Mariazell, prohlídka poutního kostela s dřevěnou sochou Panny Marie ze 12. století. Kostel je symbolem vítězství Maďarů nad Turky v 16. století. Dále pokračujeme do historického města St. Pölten, které je zemským hlavním městem Dolního Rakouska, prohlídka. Návrat do ČR.

Doprava

Trasa 1: Opava, Ostrava, Karviná, Havířov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Brno, Znojmo
Trasa 2: Mladá Boleslav, Praha, Jihlava (dálnice), Brno, Znojmo

Počasí

Burgenland

12°C Slabý déšť

Dolní Rakousko

10°C Slabý déšť

Horní Rakousko

13°C Převážně oblačno

Korutany

11°C Převážně oblačno

Salcbursko

12°C Převážně oblačno

Štýrsko

14°C Převážně oblačno

Tyrolsko

10°C Převážně oblačno

Vorarlbersko

10°C Slabý déšť

×