800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování Dolním Rakouskem, Štýrskem a Burgenlandskem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

4-denní zájezd s denními přejezdy

1. den

Odjezd ráno.  Příjezd do Krems an der Donau v Dolním Rakousku, prohlídka přístavního města na břehu Dunaje s mnoha historickými památkami. Ve 12. a 13. století bylo město konkurentem tehdy mnohem menší Vídně. Plavba výletní lodí po Dunaji údolím Wachau z Krems do Spitz. Údolí Wachau je světovým dědictvím UNESCO, Dunaj je zde obklopen vinicemi, hrady, zámky a kláštery. Vrcholem lodní plavby je pohled na malebné městečko Dürnstein s krásnou modrobílou věží a nad ním tyčící se hradní zříceninou. Po výstupu z lodě další cesta údolím Dunaje až k mohutnému baroknímu klášteru Melk, prohlídka. Odjezd údolím říčky Pielach a posléze přírodním parkem Ötscher-Tormäuer s dominatním vrcholem Grosser Ötscher do samotného srdce Štýrska. Ubytování v hotelu Freinerhof v malebné vesničce Frei an der Mürz v údolí říčky Mürz. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd přes Bruck an der Mur a Leoben do Eisenerzu, železného srdce Štýrska. Nad městem se vypíná hora nahlodaná desítkami stupňů povrchového železného dolu. Dobrodružná vyjížďka po cestách železného dolu obrovským nákladním autem „Hauly“ s výkonem 860 koňských sil. Po projížďce dolem průjezd 16 km dlouhou skalní soutěskou Gesäuse, řeka Enns protéká vápencovým masivem Ennstalských Alp pod mohutným vrcholem Hochtor. Za soutěskou příjezd do kláštera Admont, prohlídka kláštera včetně největší klášterní knihovny na světě. Na zpáteční cestě ještě jednou průjezd soutěskou Gesäuse s nádhernou řekou Enns a poté podél řeky Salza do Mariazell – nejvýznamnějšího poutního místa v Rakousku, prohlídka chrámu s poutní kaplí a nádherným stříbrným oltářem. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Mürzzuschag a Wiener Neustadt do Eisenstadtu – hlavního města Burgenlandska, které bylo skoro 300 let maďarské, teprve v roce 1921 na základě plebiscitu přešlo zpět k Rakousku. Prohlídka města, které je svázáno s rodem Eszterházy a skladatelem Haydnem. Návštěva zámku Eszterházy, který je dominantou města. Odjezd do malebného vinařského městečka Rust na břehu stepního Neziderského jezera. Prohlídka městečka se zachovalým středověkým rázem, na dvorcích a zahrádkách gotických, barokních i renesančních domů útulné vinárničky. Místní kvalitní víno se značkou R patří k nejlepším v Rakousku. Vycházka k Neziderskému jezeru, které je bez přítoku i odtoku, napájené je jen prameny. Odjezd k poutnímu kostelu Maria Schutz pod Semmeringem. Od barokního kostela je vynikající výhled na hory a dálniční viadukt, vedle kostela je kavárna s vyhlášenými koblihami z místní pekárny. Po prohlídce a občerstvení návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd přes Lilienfeld do Sankt Pölten - barokní metropole Dolního Rakouska. Prohlídka honosného historického centra ovlivněného při výstavbě blízkou Vídní. Odjezd k mohutnému klášteru Göttweig, jehož silueta je charakteristickou kulisou nad údolím Dunaje. Prohlídka kláštera, z terasy kavárny je panoramatická vyhlídka do údolí Dunaje a město Krems an der Donau. Odjezd do oblasti Waldviertel. Návštěva cisterciáckého kláštera Zwettl položeného uprostřed malebné venkovské krajiny. Při prohlídce je největší pozoruhodností křížová chodba z 12. století a klášterní kostel P.Marie s bohatě zdobenou 90 metrů vysokou věží. Na závěr zájezdu prohlídka Weitry – nejstaršího pivovarnického rakouského města se zachovalým opevněním a renesančním náměstím. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy

54 EUR.

Počasí

Burgenland

12°C Jasno

Dolní Rakousko

9°C Jasno

Horní Rakousko

10°C Slabý déšť

Korutany

5°C Převážně oblačno

Salcbursko

9°C Jasno

Štýrsko

7°C Mlha

Tyrolsko

5°C Jasno

Vorarlbersko

6°C Převážně oblačno

×