800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRakouský alpský okruh – aktivní dovolená

Hallstatt • Schladming • Grossglockner • Heiligenblut • vodopády Krimml • Kitzbühel • Königssee

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

v ranních hodinách odjezd z ČR do Rakouska. Hallstatt, centrum solné komory, procházka městem. Přejezd do Schladmingu, místa konání každoročních závodů v alpském lyžování a střediska zimních i letních sportů. Fakultativně výjezd na Planai (1884 m n. m.) s výhledem na masiv pohoří Dachsteinu s možností pěší nenáročné procházky kolem vrcholu Planai. Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den

snídaně, výjezd alpskou panoramatickou silnicí Grossglocknerstrasse k výšině Franze Jozefa, výhled na největší rakouský ledovec Pasterze a nejvyšší horu Grossglockner. Fakultativně lanovkou na ledovec, s možností krátké procházky naučnou stezkou se dvěma vyhlídkami (např. Swarovského rozhledna ve tvaru krystalu). Poutní místo Heiligenblut, prohlídka známého kostela s vyřezávaným oltářem a knihou umístěnou na přilehlém hřbitově se jmény horolezců, kteří zahynuli při zdolávání Grossglockneru a okolních vrcholů. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den

snídaně, návštěva největších rakouských vodopádů Krimml, fakultativně výstup lesem k vodopádům, procházka údolím Krimmelského potoka. Přejezd do Kitzbühelu (centra zimních sportů i společenského života Tyrolských Alp, dějiště závodů ve sjezdu mužů každoročně v lednu na Hahnenkammu) – možnosti aktivního odpočinku: fakultativně výjezd lanovkou na Hahnenkamm, prohlídka muzea na vrcholu, popř. volný turistický program, návrat na ubytování, nocleh.

4. den

snídaně, odjezd do Německa k jezeru Königssee v národním parku Berchtesgaden. Fakultativně lanovkou na Jenner s výhledem na Berchtesgadenské Alpy a Königssee nebo plavba po jezeře na poloostrov Sv. Bartoloměje s poutním kostelíkem. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Počasí

Burgenland

20°C Jasno

Dolní Rakousko

18°C Polojasno

Horní Rakousko

18°C Skoro jasno

Korutany

20°C Jasno

Salcbursko

20°C Jasno

Štýrsko

21°C Jasno

Tyrolsko

21°C Jasno

Vorarlbersko

16°C Jasno

×