800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySalcburk a Berchtesgadenské Alpy s návštěvou Pasova

Salcburk | Hellbrunn | Berchtesgaden (Orlí hnízdo) | Königsee | Pasov

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách z Prahy po trase do Rakouska. Kolem solnohradských jezer pokračujeme k návštěvě Salcburku. Následuje dvouhodinový okruh s místním průvodcem. Ve volném čase můžeme i nadále vychutnávat nezapomenutelnou atmosféru nejkrásnějšího města evropského středověku. V odpoledních hodinách pak pokračujeme k návštěvě zámku Hellbrunn s nádhernými zahradami a pověstnými vodními hrami. Odjezd do místa ubytování v okolí Salcburku, nocleh.
2. den: Po snídani pokračujeme kolem Salcburku do SRN a dále směrem k Berchtesgadenu. Ještě před příjezdem do města navštívíme jednu z nejslavnějších německých palíren Grässel. Možnost ochutnávky i nákupu nejzajímavějších zdejších produktů, jako jsou například známý Enzian i řada likérů. Dále vyjedeme na Obersalzberg, odkud můžeme pokračovat (jízdné není v ceně) speciálním horským autobusem až na Hitlerovu čajovnu – Orlí hnízdo, které se neslavně zapsalo do historie našich Sudet. Po prohlídce toho místa pokračujeme k nejkrásnějšímu jezeru Bavorských Alp Königsee, které se rozlévá pří úpatí nejvyšší hory Berchtesgadenských Alp Watzmann. Možnost výletu na lodičkách ke kostelíku sv. Bartoloměje. Po krátké zastávce v Berchtesgadenu pokračujeme zpět do místa ubytování. Nocleh.
3. den: Po snídani pojedeme do města na soutoku tří řek Pasova. Individuální prohlídka historického centra se známým muzeem skla a mohutnou katedrálou. Nádherné pohledy se otevírají zpevnosti Veste Oberhaus, či přímo od soutoku tří řek. Romantickým údolím Dunaje pokračujeme do Engelhartszell – jediného kláštera trapistů v Rakousku známého výrobou likérů. Návrat zpět do ČR.

Doprava

Trasa 1: Plzeň,Rokycany, Beroun, Praha, Tábor, České Budějovice
Trasa 2: Karlovy Vary,Slaný, Praha, Tábor, České Budějovice

Počasí

Burgenland

20°C Skoro jasno

Dolní Rakousko

18°C Oblačno

Horní Rakousko

17°C Oblačno

Korutany

12°C Oblačno

Salcbursko

19°C Převážně oblačno

Štýrsko

13°C Oblačno

Tyrolsko

19°C Polojasno

Vorarlbersko

18°C Jasno

×