800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySlavné květinové zahrady s návštěvou Melku, Mariazell a Vídně

slavné květinové zahrady v programu | možnost nákupu květin a sazenic

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Časný ranní odjezd z Prahy přes Tábor, České Budějovice a kolem Linzu k návštěvě jedné z nejkrásnějších barokních staveb Rakouska, slavného kláštera v Melku, jehož jméno je zmíněno i ve slavném Puzzově románu Jméno Růže. Pokračujeme po dálnici kolem St. Pöltenu k návštěvě nejznámějšího poutního místa této oblasti Mariazell. Po prohlídce poutního kostela s dřevěnou sochou Panny Marie ze 12.st. pojedeme k ubytování do Vídně. Nocleh v hotelu nedaleko centra, které je pohodlně dostupné místní dopravou.
2.den: Po snídani se budeme věnovat prohlídce rakouské metropole. Nejprve nás autokar doveze do Schönnbrunnu, možnost individuální návštěvy zdejších komnat, prohlídky Glorietu, zahradního bludiště, či návštěvy zoologické zahrady, kde můžeme vidět symbol ohrožených zvířecích druhů Pandu Velkou. Po návštěvě toho místa nás autobus vyveze kolem slavných vinic v místní části Grinzig na vyhlídku Leopoldsberg, odkud při šálku dobré kávy můžeme vychutnat panoramu města, pak sjedeme do centra města, kde následuje všeobecný okruh po Ringu, z nějž uvidíme převážnou většinu slavných staveb, jako jsou Hofburg, Kunsthistorické muzeum, Radnice, Burgtheater a slavná opera. V rámci individuální prohlídky centra města jistě nevynecháme monumentální Stephansdom, v jehož interiéru je obraz Madony, jež ronila slzy v době obležení města Turky, můžeme obdivovat nádheru barokní Karlskirche, projdeme se po noblesní pěší zóně ulic Graben a Kärtnerstrasse a jistě též vychutnáme nenapodobitelnou atmosféru slavné cukrárny Demel, či hotelu Sacher s jejich tradičními specialitami. Za úvahu stojí též návštěva restaurace Zum Figlmüller, kde je možno si pochutnat na největším řízku na světě, či návštěva vyhlídky na televizní věži odkud se otevírají úchvatné pohledy na toto město. Individuální návrat do hotelu, nocleh.
3.den: Po snídani pojedeme navštívit slavné zahrady v Tullnu, kde na šedesáti typech zahrad prezentují přední zahradní a lesní školky z celého Dolního Rakouska ekologické a inovační trendy v oblasti zahradnictví. V termínu 29.8. - 2.9. 2013 se v Tullnu navíc koná Mezinárodní zahradnický veletrh. V odpoledních hodinách navštívíme neméně slavnou Kittenberger Garten v Schilternu, kde je možno obdivovat až neskutečně působící nádheru pečlivě upravených květinových zátiší i řady s nimi spjatých atrakcí. Milovníci květin jistě nevynechají příležitost dovézt si některé zdejší výpěstky na svoje zahrádky. V pozdních odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.             

Doprava

Trasa 1: Plzeň, Rokycany, Beroun, Praha, Tábor, České Budějovice
Trasa 2: Karlovy Vary, Slaný, Praha, Tábor, České Budějovice

Počasí

Burgenland

12°C Oblačno

Dolní Rakousko

12°C Skoro jasno

Horní Rakousko

11°C Jasno

Korutany

10°C Převážně oblačno

Salcbursko

7°C Skoro jasno

Štýrsko

11°C Převážně oblačno

Tyrolsko

8°C Převážně oblačno

Vorarlbersko

10°C Převážně oblačno

×