800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Solnohradska a Berchtesgadenska

  • Romantická místa
  • Možnost individuálních prohlídek muzea hraček nebo skla

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Příjezd do Lince, metropole na Dunaji. Možnost výjezdu nejstrmější adhezivní drahou na Pöstlingberg, dominantu širokého okolí s nádherným poutním kostelem. Individuální prohlídka. Dále pokračujeme do Gmundenu, romantického městečka ležícího na Traunském jezeře, známém nejen kameninou, ale i romantickým vodním zámkem Orth. V Traunkirchenu navštívíme bývalý klášterní kostel s kazatelnou v podobě rybářského člunu a pokračujeme do oblasti Gosau k ubytování. Fakultativně večeře. Nocleh.

2. den:

Po snídani navštívíme Hallstatt, romantické město na stejnojmenném jezeře se známým solným dolem, možnost návštěvy této jedinečné atrakce s jízdou po staré důlní skluzavce či pouze výjezd pozemní lanovkou nad Hallstatt, odkud se otevírají nádherné výhledy na Hallstattské jezero a masív Dachsteinu. Pokračujeme do Obertraunu, možnost výjezdu lanovkou na úbočí Dachsteinu. Alternativně možnost procházky kolem Hallstattského jezera či plavby lodí (jízdné není v ceně). Dále v případě dostatku času navštívíme lázeňské městečko Bad Ausee. Návrat do místa ubytování, fakultativně večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do Salcburku, kde absolvujeme prohlídku města s místním průvodcem. Ve volném čase můžeme i nadále vychutnávat nezapomenutelnou atmosféru nejkrásnějšího města evropského středověku. V odpoledních hodinách pokračujeme k návštěvě zámku Hellbrunn s nádhernými zahradami a pověstnými vodními hrami. Pokračujeme do městečka Inzell, ubytování. Fakultativně večeře.

4. den

: Po snídani navštívíme Berchtesgaden. Výjezd speciálním horským autobusem po silnici, která je technickou památkou, na slavné Orlí hnízdo. Po návratu navštívíme při dobrých časových možnostech nejslavnější palírnu alkoholu v SRN Grässel, kde kromě řady likérů vyrábějí též nejlepší německou hořcovou pálenku, tzv. Enzian. V odpoledních hodinách dojedeme k nejkrásnějšímu jezeru Bavorských Alp Königssee, které se rozlévá při úpatí nejvyšší hory Berchtesgadenských Alp Watzmann. Možnost výletu na lodičkách ke kostelíku Sv. Bartoloměje. Po krátké zastávce v Berchtesgadenu pokračujeme zpět do místa ubytování. Fakultativně večeře.

5.den:

Po snídani pojedeme do Ruhpoldingu, kde společně vyjedeme lanovkou (zdarma v rámci Inzell Card) na vrchol Rauschberg, kde se rozloučíme nádherným výhledem na Chiemgauské a Berchtesgadenské Alpy a dále budeme pokračovat do města na soutoku tří řek - Pasova. Individuální prohlídka historického centra se známým muzeem hraček, největším muzeem skla na světě a mohutnou katedrálou. Nádherné pohledy se otevírají z pevnosti Veste Oberhaus, či přímo od soutoku tří řek. Návrat zpět do ČR.

Počasí

Burgenland

15°C Převážně oblačno

Dolní Rakousko

16°C Převážně oblačno

Horní Rakousko

17°C Polojasno

Korutany

14°C Převážně oblačno

Salcbursko

7°C Skoro jasno

Štýrsko

13°C Slabý déšť

Tyrolsko

16°C Polojasno

Vorarlbersko

15°C Převážně oblačno

×