800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTyrolské ledovce - kouzlo barevných kontrastů

5-denní zájezd s turistikou a denními přejezdy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska vede dálnice údolím Innu sevřeným vysokými horami. Pozornost upoutá mohutná pohraniční pevnost Kufstein ráno. Z Jenbachu výjezd k horskému jezeru Achensee pod masivem Rofan. Malebné jezero leží v nadmořské výšce 929 m n.m., je 9 km dlouhé a 1 km široké. Odjezd na horskou salaš Gramaialm na krásné louce uprostřed pohoří Karwendel, obrovské přírodní rezervace. Pohodlná vycházka z Gramaialm do lázeňského městečka Pertisau u jezera Achensee. Odjezd na ubytování v hotelu Jägerhof s venkovním bazénem a krásným výhledem do údolí Innu a na protilehlé pohoří Karwendel. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do údolí Innu, z dálnice krásné výhledy na Innsbruck - hlavní město Tyrolska pod hřebenem pohoří Karwendel. Z Innsbrucku se stoupá brennerskou dálnicí přes mohutný most Europabrücke a následně odbočí do mimořádně malebného údolí Stubaiských Alp. Celý průjezd údolím bere dech střídáním malebných vesniček, zelených horských luk a vodopádů padajících z hor. V závěru údolí z Mutterbergalm výjezd třemi úseky gondolové lanovky na Top of Tyrol (3210 m n.m.). Výstup do sedla Jochdohle s překrásným výhledem na vrcholy a ledovce Stubaiských a Öztalských Alp. Sestup k lanovce, možnost občerstvení a jízda jedním úsekem lanovky na Eisgrat. Turistický sestup skalnatým terénem přes Eissee na Dresdner Hütte. Lanovkou zpět k autobusu na Mutterbergalm. Návrat do hotelu tentokrát pod mostem Europabrücke. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Z údolí Innu odbočení do Zillertalského údolí. Široké údolí se za Mayrhofenem rychle zužuje, mění název na Tuxerské údolí a horská silnice jím vyšplhá do Hintertuxu v Zillertálských Alpách. Gondolovou lanovkou do mezistanice Sommerbergalm. Z mezistanice strmý výstup na Kaserer Scharte a Frauenwand (2541 m n.m.) s pohledy na Tuxerský ledovec s možností celoročního lyžování a samozřejmě i okolní třitisícovky. Sestup k chatě Tuxer Joch Haus s možností občerstvení. Od chaty sestup nádherným údolím Weitental plným nádherných vodopádů a kvetoucích horských luk zpět do Hintertuxu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd údolím Innu a přes most Europabrücke směr Brenner. Těsně před brennerským průsmykem odbočka do údolí Obernberg a jízda až do stejnojmenné obce na jeho konci. Výstup k malebnému jezeru Obernberger See. Dále strmý výstup až do sedla Portjoch na italské hranici, kde se otvírá krásný výhled nejen zpět, ale i do Jižního Tyrolska na italské straně. Po odpočinku cesta po hraničním hřebeni až na Grubenkopf (2337 m n.m.), odtud sestup pořád po hřebeni do sedla Sandjöchl. Hřebenová túra skýtá nezapomenutelné rozhledy. Sestup zpět do Obernbergu. Cestou na hotel průjezd starobylými městečky Steinach a Matrei am Brenner s unikátními historickými malovanými domy. Cesta starou brennerskou silnicí umožní vidět známý most Europabrücke odspodu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Zillertalských Alp. Z Mayrhofenu silnice šplhá proti toku potoka Zemmbach až na parkoviště Breitlahner. Z Breitlahner turistický výstup proti toku krásného horského potoka až ke Grawand Hütte. Za chatou jsou již zdaleka vidět nádherné široké vějířovité vodopády. Od chaty nejdříve serpentinami na skalní stupeň a poté atraktivní soutěskou k Alpenrose Hütte v mohutné kotlině ledovců a horských štítů. Závěrečný výstup k Berliner Hütte (2042 m n.m.) s atmosférou pravé horské chaty. Kolem dokola až kam oko dohlédne jsou třítisícové vrcholy po jejichž úbočích se plazí sněhobílé ledovce. Po odpočinku a občerstvení sestup k autobusu. Odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy

31 Eur.

Počasí

Tyrolsko

7°C Slabý déšť

×