800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyWellness pod Grossglocknerem

5-denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Příjezd do Rakouska. Prohlídka Klagenfurtu, hlavního města Korutan. Kvečeru ubytování v hotelu Landhotel Post ve vesničce Heiligenblut přímo pod Grossglocknerem, hotel má vlastní relaxační centrum s bazénem, saunou i párou. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd ke známé vyhlídce Franz-Josefs-Höhe (2369 m n.m.) s muzeem Vysokých Taur a nádherným výhledem ze Swarovského rozhledny. Fakultativně výjezd zubačkou nebo pěší výstup až k ledovci Pasterze. Poté zpět do Heiligenblut ke kabinové lanovce, výjezd na Schareck (2600 m n.m.) s nádherným výhledem na vrchol a ledovec Grossglockneru, vycházka nebo občerstvení v horské chatě. Návrat do hotelu. Čas pro odpočinek v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Mölltalu, údolí s kulisou řady třítisícových vrcholů. Výjezd lanovkou a horskou železnicí k hotelu Reisseck (2200 m n.m.), výhled na Vysoké Taury a skalní masiv Reisseck. Po návratu výjezd lanovkou na protilehlý Kreuzeck. Závěrem turistická vycházka Ragašskou roklinou vzniklou staletým působením horského potoka. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Průjezd vysokohorskou silnicí Grossglockner Hochalpenstrasse, z vyhlídkových teras úchvatný pohled na třítisícové vrcholy a ledovce. Přejezd do oblasti Kaprunu. Místním autobusem až k přehradě Mooserboden. Přehrada je obklopena hradbou horských velikánů s ledovci. Na závěr dne návštěva tradiční sýrárny v Heiligenblut. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Odjezd do Gmündu, procházka po romantickém náměstí a návštěva muzea Porsche s kolekcí 40 nejrůznějších vozů. Přesun do lázeňského městečka Millstatt u stejnojmenného jezera, odtud panoramatická projížďka lodí po jezeře – pohledy na město, hrad Sommeregg i věže benediktinského kláštera. Odjezd do ČR. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

30 Eur.

Počasí

Burgenland

11°C Mlha

Dolní Rakousko

10°C Oblačno

Horní Rakousko

11°C Jasno

Korutany

13°C Skoro jasno

Salcbursko

14°C Skoro jasno

Štýrsko

14°C Skoro jasno

Tyrolsko

13°C Skoro jasno

Vorarlbersko

16°C Jasno

×