800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa horskými velikány Vysokých Taurů s pěší turistikou

St. Johann | St. Wolfgang | Embach | Grossglockner | Heiligentblut | Lienz | Berchtesgaden | Krimmelský vodopád

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu


1. den:  Odjezd z Prahy v ranních hodinách. St. Wolfgang, možnost výjezdu parní zubačkou na nejkrásnější vyhlídku na Solnohradsko, horu Schafberg. Dále kolem Salzburgu a Bischoffshofenu se zastávkou v St. Johann in Pongau do místa ubytování v Embachu, vesničce na horském svahu při ústí vysokohorského údolí Rauris. Večeře, nocleh.
2. den:  Po snídani pojedeme nejvyšším průsmykem Rakouska, známou Grossglocknerhochalpenstrasse, přes Fuschentorl, zastávka uprostřed průsmyku, na výšině Františka Josefa, odkud se nabízí krásný pohled na ledovec Pasterze a nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Pokračujeme do poutního městečka Heiligenblut, kde je v pout ním kostele hrob Sv. Bricia. Přes Lienz, krátká zastávka v historickém městečku, návrat do místa ubytování. Večeře, nocleh.
3. den:  Snídaně, volno, možnost pěších vycházek či vysokohorských túr s využitím množství lanovek v údolí Rauris, které je situováno v nejlepším místě pod hřebenem Vysokých Taurů. Večeře.
4. den:  Po snídani přes Steinpass dojedeme do Berchtesgadenu. Navštívíme Königsee. Dále vyjedeme na Obersalzberg, kde je možné navštívit kryty nacistických prominentů a vyjet po horské silničce zvláštním autobusem na Orlí hnízdo. V odpoledních hodinách možnost návštěvy Solného dolu. Návrat do místa ubytování. Večeře, nocleh.
5. den:  Po snídani navštívíme Krimmelské vodopády, nejvyšší vodopády Evropy, kde řeky spadají ze stěn kaskádami z výšky 358 m. V odpoledních hodinách návrat po trase do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Základní cena zahrnuje

- 4 noclehy s polopenzí v hotelu 3* 
- dopravu autokarem
- služby průvodce
zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Naše tipy pro správnou volbu

nejkrásnější vrcholy bavorských a rakouských Alp

Počasí

Burgenland

8°C Mlha

Dolní Rakousko

8°C Mlha

Horní Rakousko

9°C Slabý déšť

Korutany

4°C Skoro jasno

Salcbursko

10°C Jasno

Štýrsko

5°C Mlha

Tyrolsko

5°C Jasno

Vorarlbersko

8°C Skoro jasno

×