800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIconic Aegean - 6 řeckých ostrovů a Istanbul - 7denní plavba

  • Sedmidenní plavba do Istanbulu a po Řeckých ostrovech

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Obecný popis

Představte si, že jste se nalodili na krásnou loď, našli jste zavazadla před svou kajutou a již si vychutnáváte svou kávu na jedné z lodních palub. Siréna signalizuje odplutí lodě a vy se těšíte na úžasnou plavbu ve východním Středomoří! Prvním cílem je Konstantinupolis (Istanbul), město s impozantními byzantskými památkami a fantastickou atmosférou.Následuje letovisko Kusadasi s pestrým bazarem a prohlídka největšího odkrytého muzea na světě - antického Efesu. Neuvěřitelná krása ostrova Santorini vás oslní už během připlutí do Kaldery. Azurové moře, strmé skály na bílomodré kostelíky navodí atmosféru, typickou právě pro Santorini. Druhý den ráno již budete v malebném krétském městečku Agios Nikolaos, odkud se po cestě kolem tradičních řeckých vesniček a starobylých klášterů můžete vydat na ostrůvek Spinalonga.

Následuje majestátní ostrov Rhodos s více než 2 400 let dlouhou historií. Ostrov slunce je plný památek, jak antických na Lindosu, tak středověkých paláců a hradeb, které tu zanechali johanité.Sousední ostrůvek Symi s tradičními panskými domy a bohatou námořní historií je skvělou ukázkou místní architektury a nabízí možnost zakoupení voňavého koření.
Ostrov Chios, údajně rodiště Kryštofa Kolumba i Homéra, je nejvoňavějším řeckým ostrovem, především díky stromům masticha s aromatickou pryskyřicí. Návštěvníci obdivují také dobře dochované středověké vesnice a nádherné nedotčené pláže. Ještě než se rozloučíte se všemi novými přáteli, které jste poznali během plavby na palubě, v kasinu a restauracích, navštívíte i slavný ostrov Mykonos. Uvidíte kultovní větrné mlýny, modrobílé kostelíky i záliv nazvaný Malé Benátky.

Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

1. den

Athény (Lavrion), Řecko

2. den

Istanbul, Turecko

3. den

Kusadasi, Turecko

4. den

Santorini, Řecko

5. den

Kréta (Agios Nikolaos), Řecko

6. den

Rhodos, Řecko, Symi, Řecko

7. den

Chios, Řecko, Mykonos, Řecko

8. den

Athény (Lavrion), Řecko

Počasí

Atény a okolí

26°C Jasno

×