Vyberte zemi
25.02–24.04.2021

Rady na cestu na Chalkidiki

Popis oblasti

Poloostrov Chalkidiki na severovýchodě Řecka patří mezi nejoblíbenější cíle zahraničních návštěvníků, kteří chtějí dovolenou strávit u průzračného moře. Celková délka pláží tohoto poloostrova je 850 kilometrů, ale jsou zde i hluboké lesy, které se svažují až k pobřeží. Chalkidiki ústí do Egejského moře třemi výběžky, takzvanými prsty. Nejjižnější je Kassandra, prostřední Sithonie a nejsevernější Athos. Turisté však mohou jezdit jen na Kassandru a Sithonii, na Athosu je totiž už více než tisíc let tajemná a nepřístupná mnišská republika Agion Oros. Sem mohou na zvláštní povolení pouze muži starší osmnácti let, dětem a ženám je vstup zakázán. Překrásné kláštery této mnišské republiky si však můžete prohlédnout během lodního výletu kolem Athosu, který si určitě nenechte ujít! Na Chalkidiki rádi jezdí na dovolenou nejen cizinci, ale i Řekové a o atraktivitě místa svědčí i to, že má díky množství archeologických nalezišť přezdívku „Attika severního Řecka“.

Proč je dobré navštívit Chalkidi

Kvůli krásné přírodě s hlubokými lesy, které se často svažují až k pobřeží. Chalidiki má průzračně čisté moře a nádherné pláže, jejichž délka je 850 kilometrů. Mimo hlavní letoviska tu najdete malé romantické písečné a oblázkové pláže, poskytující nerušené soukromí.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Thessaloniki je 1376 kilometrů. Průměrná doba letu do Thessaloniki je 2 hodiny. Chalkidiki má poměrně dobré autobusové spojení mezi letovisky, zejména na Kassandře. Pro výlety do okolí letovisek ke koupání v malých zálivech, doporučujeme pronájem auta nebo motorky.