800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFly & Drive Krétou

Pobyt na 7 resp. 14 nocí.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy resp. Vídně, Bratislavy, Ostravy a Košic do Heraklionu na Krétě. Vyzvednutí vozu na letišti (kategorie B – Nissan Micra, nebo za příplatek +1 100 Kč/pobyt a pronájem vozu kategorie C – Škoda Fabia či podobný). Odjezd do Heraklionu, ubytování v hotelu Olympic 3* či podobném (1 noc). Volné odpoledne k poznání historického centra města a jeho památek. Heraklion: dominantou je benátská pevnost z let 1523-1549. Za návštěvu jistě stojí byzantský kostel Sv. Tita, který byl za turecké okupace přestavěn na mešitu, ta byla zničena zemětřesením r. 1856, současná stavba pochází z r. 1925. Mezi významné stavby patří i bývalá benátská lože - loggia z r. 1627, dnes radnice či Morosiniho lví kašna z r. 1628, kterou najdeme na náměstí Platia Venizelou - hlavní místo společenského života města. Hlavním turistickým lákadlem je však Archeologické muzeum, zdejší exponáty významem a rozsáhlostí konkurují Národnímu muzeu v Aténách.

2. den

Ráno odjezd do Knossos, prohlídka antických památek, kolem poledne přejezd do nejvýchodnější a málo turistické části ostrova, cíl cesty městečko Sitia. Po cestě doporučujeme zastávku v zálivu Elounda. Ubytování v hotelu Itanos 3* či podobném (1 noc). Doporučujeme pěší prohlídku města. Sitia: atraktivní městečko s promenádou, spoustou restaurací, barů a kaváren, přístav. V okolí jsou krásné pláže a přírodní scenérie.

3. den

Po snídani odjezd přes Palekastro do Kato Zakros. Za návštěvu zde stojí palac Zakros z mínojského období, údolí smrti. Po poledni cesta jižním pobřežím přes Ayía Fotiá, městečko u moře v zalesněném údolí s tavernami a obchůdky. Doporučujeme odpolední kávu. Příjezd do městečka Ierapetra. Ubytování v hotelu Galaxy 3* či podobném (1 noc).

4. den

Dopoledne odjezd z hotelu, možno zastávka v letovisku Mirtos, odpočinek u moře, koupání. Cesta romantickou krajinou jižní Kréty přes Pirgos do Matala. Doporučujeme zastávku ve Festos. Nejjižnější pobřeží ostrova mezi Matala a Kali Liménes patří díky mnoha zátokám a skaliskům k atraktivní části ostrova. Jsou zde taktéž antické hrobky. Noc v Matala v hotelu Zafiria 3* či podobném.

5. den

Odjezd napříč ostrovem přes hory. Doporučujeme návštěvu ve vinném sklepě s ochutnávkou vína. Cestou můžete poznat mnoho typických vesnic s tradičním způsobem života. Cesta přes Ayía Galini, Spili, Frangokástello do Chánie. Ubytování na 2 noci v hotelu Kriti 3*+ či podobném. Chánia: jedno z nejatraktivnějších míst a dle mnohých je stále "spirituálním" hlavním městem ostrova.

6. den

Celý den v oblasti Chánie na severovýchodě Kréty. Odpočinek či poznání v této části ostrova.

7. den

Dopoledne odjezd z Chánie přes Soudha, Kalives (doporučujeme zastávku) a Yioryioupoli (taktéž zastavte) do Rethymno. Ubytování v hotelu Kriti Beach 3*+. Odpoledne prohlídka města s pevností, nachází se zde taktéž atraktivní písečná pláž, promenáda a spousta taveren.

8. den

Dopoledne volno, poté odjezd na letiště v Heraklionu, vrácení vozu a v odpoledních hodinách odlet domů nebo odjezd do letoviska Hersonissos, vrácení vozu a ubytování v hotelu Heronissos ***+ s polopenzí a pobyt u moře na 7 dní.

9. - 14. den

Pobyt u moře.

15. den

Transfer na letiště a odlet domů.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Atény a okolí

17°C Skoro jasno

Attika

17°C Skoro jasno

Chios

19°C Jasno

Ios

20°C Skoro jasno

Kalymnos

20°C Jasno

Korfu

16°C Jasno

Kos

19°C Jasno

Kréta

13°C Polojasno

Lesbos

17°C Skoro jasno

Limnos

11°C Jasno

Lefkada

17°C Jasno

Mykonos

20°C Skoro jasno

Parga a okolí

16°C Skoro jasno

Pelopones

14°C Jasno

Rhodos

22°C Jasno

Samos

20°C Jasno

Santorini

20°C Skoro jasno

Thassos

12°C Skoro jasno

Zakynthos

14°C Skoro jasno

×