800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKorfu na kole

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Poloha

Ubytování v hotelu Blue Sea: rodinný hotel s příjemnou zahradou se nachází v letovisku Agios Georgios Argirades v jihozápadní části ostrova Korfu, cca 30 km od hlavního města Kerkyra/Korfu. Hotel je vzdálen cca 100 m od pláže. Autobusová zastávka je vzdálena cca 150 m od hotelu, obchůdky se nacházejí cca 100 m od hotelu.

Popis

Na řeckém zeleném ostrově Korfu nalezneme velké množství zajímavých přírodních krás, pravoslavných kostelů a klášterů, úchvatné modré moře, nebetyčné hory a opuštěné pláže. Neexistuje lepší způsob, jak tohle všechno poznat, než ze sedla kola. Jednotlivé denní etapy jsou voleny tak, aby si užili jak pohodáři, tak i milovníci náročnějších tratí. Většina tras vede po asfaltkách, výjimečně po šotolině. V poledne bývá sraz s autobusem a občas lze cyklistiku vyměnit za odpočinek u moře. Délku denní etapy je možno volit od 30 do 60 km. V měsíci květnu celý ostrov rozkvétá a tak nám nabídne překrásné pohledy.

Program zájezdu:

1. den (20. 5.) Ve středu v podvečerních/nočních hodinách odjezd autobusem z Považské Bystrice přes Ostravu a Brno směr Itálie.

2. den (21.5.) v poledních / odpoledních hodinách nalodění na trajekt, krásná plavba přes středozemní moře, noční trajekt Ancona – Igoumenitsa.

3. den (22. 5.) vylodění a přesun na ostrov Korfu. Ubytování na hotelu, po večeři posezení a posezení nad mapou, plán celého týdne, kde si každý přijde na své.

4. den (23. 5.) seznamovací vyjížďka kolem nedalekého jezera Korrision , navštívíme jednu z nejlepších bio-taveren na ostrově s překrásným výhledem na jezero. Poté budeme pokračovat dál a zastavíme se na ochutnávku vína v jediné vinici v jižní části ostrova, poté se vykoupeme na pláži Chalikounas a následuje návrat na hotel. Délka trasy 35 Km, Obtížnost: nenáročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

5. den (24. 5.) vyjížďka přes rybářské vesničky Bukarri a Petritti na nejjižnější cíp ostrova Asprokavos s nádherným výhledem na ostrov Paxos. Délka trasy 50 Km, Obtížnost: středně náročná, Kola: crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

6. den (25. 5.) Z horské vesničky Agii Deka krásným sjezdem do údolí Ropa, poté výjezd na „císařský trůn“ do hippies vesničky Pelekas a poté návštěva nádherné pláže v Ermonnes, návrat autobusem zpět, možnost návštěvy večerní Kerkyry. Délka trasy 50 Km, Obtížnost: středně náročná, Kola: : crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

7. den (26.5.) Paleokastritsa, Angelokastro, Troumbetas. Cyklotrasa z Paleokastritsy: prohlídka kláštera, možnost lodního výletu (cca 10 EUR/os.). Přes Angelokastro: prohlídka zříceniny a dále po nádherné vyhlídkové trase přes sedlo Troumbetas a Sokraki do Barbati.

8. den (27.5.) Spartilas, Strinilas, Pandokratoras, Mys Drastis. Cyklotrasa na nejvyšší bod ostrova - Pantokrator (906 m) s velkolepým sjezdem k moři. Klasický řecký večer v jedné z nejlepších taveren na ostrově (za poplatek). Délka trasy 65 Km, Obtížnost: náročná, , Kola: : crossové kolo (treking), horské kolo (MTB)

9. den (28.5.) Lodní výlet na ostrov Paxos, volný den s koupáním, vyjížďky po okolí. Popřípadě túra za krásnými výhledy.

10.-12. den (29. 5. – 31.5.) Pátek strávíme na pláži, popřípadě krátkou projížďkou na kolech a ve večerních/nočních hodinách přejezd na trajekt do Igoumenitse, noční trajekt do Itálie, přejezd z Itálie do ČR, návrat do Ostravy dne 31. 5. v brzkých ranních hodinách

Vybavenost

recepce, restaurace, terasa s možností posezení, WiFi v okolí recepce zdarma, internetový koutek za poplatek; bazén (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma), pool bar. Součástí hotelu je dětský bazén a dětské hřiště s houpačkami.

Ubytování

V hotelu Blue Sea: dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek, vlastní soc. zařízení, TV, balkón nebo terasa. Individuálně ovládaná klimatizace za poplatek (6 €/den).

Stravování

polopenze, snídaně a večeře formou bufetu. Nápoje jsou podávány u snídaně, k večeři nápoje za poplatek.

Pláž

písečná pláž oceněná Modrou vlajkou (100 m) za kvalitu a čistotu moře a pláže, s pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek.

Sport a zábava

ANIMAČNÍ PROGRAM KLUBOVÉHO HOTELU, nabídka vodních sportů na pláži za poplatek.

Náš názor

oblíbený hotel, pláž s pozvolným vstupem do moře, doporučujeme klientům všech věkových kategorií i rodinám s dětmi.

Počasí

Korfu

21°C Polojasno

×