800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Kos

od 9 930 Kč za
Rady na cestu na Kos

Popis oblasti

Malý ostrov Kos, patří do souostroví Dodekanessos a leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře. Podle rozlohy je třetím největším ostrovem souostroví po Rhodu a Karpathosu. Mezi ostatními zdejšími ostrovy vyniká svou neporušenou, téměř panenskou přírodou a také velkým množstvím zeleně. Podle mytologie byl Kos sídlem obrů, ve skutečnosti se však do historie zapsal především jako rodiště a působiště zakladatele moderní medicíny Hippokrata a narodil se tu také geniální matematik a filosof Pythagoras. Díky bohatým dějinám se může Kos pochlubit řadou významných archeologických nalezišť a pamětihodností včetně terasovité svatyně Asklepion s lékařskou školou, kde Hippokrates učil své žáky základům medicíny. Své nesmazatelné stopy zde rovněž zanechali johanitští rytíři a Benátčané. Pobřeží Kosu měří 114 kilometrů a je lemováno krásnými písečnými nebo oblázkovými plážemi a romantickými skalnatými zálivy. Dovolenou zde můžete trávit jak v typicky řeckých přímořských vesničkách, tak v kosmopolitních letoviscích, záleží jen na vašem výběru. Zatímco hornatý a větrnější jih ostrova je ideálním místem pro vyznavače vodních sportů, zejména pro surfaře, sever je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety.

Proč je dobré navštívit Kos

Ostrov vyniká svou neporušenou, téměř panenskou přírodou a velkým množstvím zeleně. Dovolenou zde můžete trávit jak v typicky řeckých přímořských vesničkách, tak v turistických letoviscích, záleží jen na vašem výběru. Zatímco hornatý a větrnější jih ostrova je ideálním místem pro vyznavače vodních sportů, zejména pro surfaře, sever je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Kos je 1939 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Doprava po ostrově Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.

Kos - vybrané hotely

HOTEL APOLLON
8,0

HOTEL APOLLON

Řecko, Kos, Lambi

Cena od: 13 220 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PYLI BAY
8,4

HOTEL PYLI BAY

Řecko, Kos, Marmari

Cena od: 13 650 Kč

Pro skupinu:

GAIA VILLAGE
8,0

GAIA VILLAGE

Řecko, Kos, Tigaki

Cena od: 14 240 Kč

Pro skupinu:

MITSIS FAMILY VILLAGE
6,6

MITSIS FAMILY VILLAGE

Řecko, Kos, Kardamena

Cena od: 15 090 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CARAVIA BEACH
9,5

HOTEL CARAVIA BEACH

Řecko, Kos, Marmari

Cena od: 15 590 Kč

Pro skupinu:

HOTEL AEOLOS BEACH
9,8

HOTEL AEOLOS BEACH

Řecko, Kos, Lambi

Cena od: 14 390 Kč

Pro skupinu:

Kos - Výlety

Kos - videa našich uživatelů

V kráteru sopky na ostrově Nissyros - nedaleko ostrova Kos

Ostrov Nissyros je sopečného původu a tomu také odpovídá tvar ostrova. Sopka na ostravě je stále aktivní, ale zrovna "spí". Do kráteru sopky jezdí specializované výletní autobusy z přístavu ve měste Mandraki. Mandraki je nádherné bělostné městečko.

Barbora Horáková

×