Vyberte zemi
13.06–12.08.2021

Rady na cestu na Kos

Popis oblasti

Malý ostrov Kos, patří do souostroví Dodekanessos a leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře. Podle rozlohy je třetím největším ostrovem souostroví po Rhodu a Karpathosu. Mezi ostatními zdejšími ostrovy vyniká svou neporušenou, téměř panenskou přírodou a také velkým množstvím zeleně. Podle mytologie byl Kos sídlem obrů, ve skutečnosti se však do historie zapsal především jako rodiště a působiště zakladatele moderní medicíny Hippokrata a narodil se tu také geniální matematik a filosof Pythagoras. Díky bohatým dějinám se může Kos pochlubit řadou významných archeologických nalezišť a pamětihodností včetně terasovité svatyně Asklepion s lékařskou školou, kde Hippokrates učil své žáky základům medicíny. Své nesmazatelné stopy zde rovněž zanechali johanitští rytíři a Benátčané. Pobřeží Kosu měří 114 kilometrů a je lemováno krásnými písečnými nebo oblázkovými plážemi a romantickými skalnatými zálivy. Dovolenou zde můžete trávit jak v typicky řeckých přímořských vesničkách, tak v kosmopolitních letoviscích, záleží jen na vašem výběru. Zatímco hornatý a větrnější jih ostrova je ideálním místem pro vyznavače vodních sportů, zejména pro surfaře, sever je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety.

Proč je dobré navštívit Kos

Ostrov vyniká svou neporušenou, téměř panenskou přírodou a velkým množstvím zeleně. Dovolenou zde můžete trávit jak v typicky řeckých přímořských vesničkách, tak v turistických letoviscích, záleží jen na vašem výběru. Zatímco hornatý a větrnější jih ostrova je ideálním místem pro vyznavače vodních sportů, zejména pro surfaře, sever je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Kos je 1939 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Doprava po ostrově Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.