800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Krétou

Heraklion • Lassithi • Knossos • Spinalonga • Agios Nikolaos • Festos • Gortys • Matala • Chania • Rethymno • Heraklion

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z Prahy do Heraklionu, transfer do hotelu v okolí Heraklionu, individuální volno, večeře a nocleh.

2. den:

 snídaně, individuální volno, večeře.

3. den:

 po snídani přejezd k náhorní plošině Lassithi, obklopené pohořím Dikti s krápníkovou jeskyní Dikteon Andron, ležící ve výšce 1 025 m n. m. v jihozápadní části náhorní plošiny Lassithi u vesnice Psychró, která byla už v mínojských dobách kultovním místem. Řekové toto místo později označili za místo narození nejvyššího boha Dia, kterého zde skrývala matka Rhea před jeho otcem Kronem. Dále návštěva nejvýznamnější památky Kréty, nejzachovalejšího a největšího mínojského paláce Knossos, který byl centrem mínojské civilizace. Následuje prohlídka historického jádra města – náměstí Platia Venizelou s bazilikou sv. Marka (Agios Markos), benátské lodžie (Loggie) ze 17. století, která patří mezi nejhezčí heraklionské budovy, procházka uličkou s krámky nabízejícími tradiční krétské výrobky. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den:

 po snídani odjezd na lodní výlet na ostrov Spinalonga. Spinalonga je ostrůvek s benátskou pevností ve východní části Kréty severně od Agios Nikolaos. Pevnost, která nebyla nikdy dobyta, postavili v 16. století Benátčané a dokázala se ubránit i dlouhé turecké invazi. Turci ji nakonec získali bez boje. V letech 1903 až 1957 sloužila jako leprosárium. Prohlídka městečka Agios Nikolaos. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den:

 po snídani přejezd do jižní části ostrova na návštěvu archeologického naleziště Gortys nacházejícího se na místě bývalého římského města a druhého největšího mínojského paláce Festos. Den zakončíte prohlídkou střediska Matala, proslulého skalními hroby obývanými v 60. letech příznivci hnutí hippies. Možnost koupání, návrat do hotelu na večeři a nocleh

6. den:

po snídani odjezd směrem do západní části ostrova. Prohlídka Chanie, nejkrásnějšího města ostrova, jehož starobylé a historické centrum bylo ovlivněno několika kulturami. Mezi místní architektonické skvosty patří benátská pevnost či benátské šlechtické domy a uličky, ve kterých vás okouzlí jejich nezapomenutelná atmosféra. Pokračování do Rethymna, kde navštívíme historické jádro města s jedinečnými památkami. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

7. den:

 snídaně, individuální volno, večeře.

8. den:

 snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Počasí

Kréta

21°C Polojasno

×