Vyberte zemi
19.05–18.07.2021

Rady na cestu na Krétu

Popis oblasti

Kréta je země uprostřed temného dmoucího se moře, krásná a plodná a omývaná vlnami,“ psal už v 8. století před naším letopočtem Homér. Ale už o dva tisíce let dříve vznikla na tomto nejjižnějším středomořském ostrově první vyspělá kultura na evropské půdě. Krétě se přezdívá také díky rozmanitosti zdejší přírody „šestý kontinent“. Jsou tu vysoké hory, hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především překrásné pobřeží. Někde dramaticky skalnaté, jinde dlouhé písečné pláže, omývané průzračnými vodami Středozemního moře. Zvolíte-li si Krétu jako cíl dovolené, rozhodně neuděláte chybu. Ostrov nabízí spoustu nejrůznějších možností pro jakýkoli typ prázdninového vyžití. Milovníci vodních sportů tu najdou nejčistší moře z celého Řecka, turisté se mohou vydat labyrintem stezek vedoucích pohádkovou krajinou a velkolepými roklemi až k zapadlým horským osadám. A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce.

Proč je dobré navštívit Krétu

Ostrov nabízí spoustu nejrůznějších možností pro jakýkoli typ prázdninového vyžití. Milovníci vodních sportů tu najdou nejčistší moře z celého Řecka, turisté se mohou vydat labyrintem stezek vedoucích pohádkovou krajinou a velkolepými roklemi až k zapadlým horským osadám. A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Heraklion je 1989 kilometrů. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut. Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.