800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMezi Evropou a Asií I.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MUSICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

PLAVBA

3. den

KATAKOLON / OLYMPIA (ŘECKO)
Katakolon je především vstupní přístav na cestě po moři do Olympie. Místa, která dala základ modernímu olympismu lze navštívit v rámci fakultativních výletů. Den ovšem můžete strávit také na pláži. Najdete zde poklady řecké kultury. Vzdálenost přístav – Olympie: 35 km.

4. den

PLAVBA

5. den

ISTANBUL (TURECKO)
„Kdyby byla Země jediným státem, jeho hlavním městem by byl Istanbul“, řekl kdysi Napoleon. Odhalte jednu z tisíce tváří této jedinečné metropole. Doporučujeme celodenní výlet, během něhož vám průvodce ukáže evropskou i asijsou část města (fakultativně).

6. den

JALTA (UKRAJINA)
Jalta, kde na sklonku krátkého života našel domov Anton Pavlovič Čechov, vstoupila do dějin především jako místo dlouholetého rozdělení Evropy na „dobrou“ a „špatnou“ část. Zájemci mohou fakultativně absolvovat prohlídku města s průvodcem.

7. den

ODĚSA (UKRAJINA)
Město oficiálně založila Kateřina Veliká roku 1794, jeho kořeny však sahají až k antickému Řecku. Architektura a celkový ráz města napoví, že mediteránský element měl větší váhu než ruská nadvláda. Zájemci mohou fakultativně absolvovat prohlídku města s průvodcem.

8. den

KOSTANCA (RUMUNSKO)
Dnes největší rumunský přístav se stal na poslední léta nechtěným domovem Ovidia, kterého císař Augustus (Octavián) vyhnal z Říma. Jako záminka údajně posloužily knihy souboru Umění milovat, prohlášené za nemorální. Všeobecně však panuje nepotvrzené přesvědčení, že za vyhnanstvím je osobní spor. Ve městě najdete řadu starověkých budov a památek a také části nejdelšího mozaikou zdobeného chodníku světa.

9. den

PLAVBA

10. den

GYTHIO / SPARTA (ŘECKO)
Gythio bylo důležitým centrem fénického obchodu s barvivy, neboť okolní záliv je bohatým zdrojem ostranky purpurové. Ještě větší význam měl však tento přístav pro mocný městský stát Sparta, za jehož památkami se můžete vypravit.

11. den

PLAVBA

12. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

27°C Polojasno

Attika

28°C Polojasno

Chios

26°C Jasno

Ios

25°C Skoro jasno

Kalymnos

26°C Skoro jasno

Korfu

23°C Polojasno

Kos

26°C Skoro jasno

Kréta

23°C Skoro jasno

Lesbos

26°C Skoro jasno

Limnos

24°C Skoro jasno

Lefkada

21°C Slabý déšť

Mykonos

24°C Skoro jasno

Parga a okolí

23°C Bouřky

Pelopones

23°C Polojasno

Rhodos

26°C Jasno

Samos

28°C Jasno

Santorini

26°C Skoro jasno

Thassos

26°C Polojasno

Zakynthos

24°C Převážně oblačno

×