800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMezi Evropou a Asií I.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MUSICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

PLAVBA

3. den

KATAKOLON / OLYMPIA (ŘECKO)
Katakolon je především vstupní přístav na cestě po moři do Olympie. Místa, která dala základ modernímu olympismu lze navštívit v rámci fakultativních výletů. Den ovšem můžete strávit také na pláži. Najdete zde poklady řecké kultury. Vzdálenost přístav – Olympie: 35 km.

4. den

PLAVBA

5. den

ISTANBUL (TURECKO)
„Kdyby byla Země jediným státem, jeho hlavním městem by byl Istanbul“, řekl kdysi Napoleon. Odhalte jednu z tisíce tváří této jedinečné metropole. Doporučujeme celodenní výlet, během něhož vám průvodce ukáže evropskou i asijsou část města (fakultativně).

6. den

JALTA (UKRAJINA)
Jalta, kde na sklonku krátkého života našel domov Anton Pavlovič Čechov, vstoupila do dějin především jako místo dlouholetého rozdělení Evropy na „dobrou“ a „špatnou“ část. Zájemci mohou fakultativně absolvovat prohlídku města s průvodcem.

7. den

ODĚSA (UKRAJINA)
Město oficiálně založila Kateřina Veliká roku 1794, jeho kořeny však sahají až k antickému Řecku. Architektura a celkový ráz města napoví, že mediteránský element měl větší váhu než ruská nadvláda. Zájemci mohou fakultativně absolvovat prohlídku města s průvodcem.

8. den

KOSTANCA (RUMUNSKO)
Dnes největší rumunský přístav se stal na poslední léta nechtěným domovem Ovidia, kterého císař Augustus (Octavián) vyhnal z Říma. Jako záminka údajně posloužily knihy souboru Umění milovat, prohlášené za nemorální. Všeobecně však panuje nepotvrzené přesvědčení, že za vyhnanstvím je osobní spor. Ve městě najdete řadu starověkých budov a památek a také části nejdelšího mozaikou zdobeného chodníku světa.

9. den

PLAVBA

10. den

GYTHIO / SPARTA (ŘECKO)
Gythio bylo důležitým centrem fénického obchodu s barvivy, neboť okolní záliv je bohatým zdrojem ostranky purpurové. Ještě větší význam měl však tento přístav pro mocný městský stát Sparta, za jehož památkami se můžete vypravit.

11. den

PLAVBA

12. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

22°C Převážně oblačno

Attika

22°C Převážně oblačno

Chios

22°C Jasno

Ios

22°C Jasno

Kalymnos

21°C Jasno

Korfu

24°C Skoro jasno

Kos

28°C Jasno

Kréta

18°C Převážně oblačno

Lesbos

25°C Jasno

Limnos

20°C Polojasno

Lefkada

21°C Skoro jasno

Mykonos

22°C Jasno

Parga a okolí

21°C Polojasno

Pelopones

23°C Skoro jasno

Rhodos

23°C Skoro jasno

Samos

22°C Jasno

Santorini

22°C Jasno

Thassos

20°C Skoro jasno

Zakynthos

24°C Skoro jasno