800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Makedonií s návštěvou severního Řecka

Makedonie - severního Řecko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy. Po příletu do Skopje odjezd do hotelu a ubytování v hotelu ***. V odpoledních hodinách následuje seznámení s hlavním městem Makedonie s návštěvou středověké pevnosti Kale, mešity Mustafy Paši z 15.století a kostela Sv. Spasa. Prohlídka pokračuje domem Matky Terezy a budovou starého nádraží, kde se nachází Muzeum hlavního města Skopje. Večeře a nocleh v hotelu.
2.den: Snídaně, odjezd autobusem do blízkého kaňonu Matka v pohoří Suva, kde se nachází kostel sv.Ondřeje ze 14.století. Následuje krátká projížďka přes jezero Matka s nádhernou přírodní scenérií. Pokračování do národního parku Mavrovo s nejvyššími vrcholy Makedonie včetně nejvyšší hory Velký Koráb (2.764 m n.m.), kde je po příjezdu a ubytování v hotelu*** na programu panoramatická prohlídka okolí Mavrovského jezera. Večeře s lokálními specialitami v místě ubytování.
3.den: Po snídani přejezd do starobylého města Ohrid, během kterého lze obdivovat kaňon řeky Radika a Debarsko jezero. V průběhu cesty krátká zastávka v horské vesničce Vevčani, která je známá svými prameny a okolní krajinou bohatou na jeskyně. Po příjezdu do Ohridu, který se nachází na břehu stejnojmenného jezera a je od roku 1980 pod ochranou UNESCA, následuje prohlídka nejzajímavějších památek. Starému městu vévodí Samuelova pevnost z 10.století s několikakilometrovými hradbami. Opomenout nelze ani římský amfiteátr, katedrální kostel sv.Klimenta či kostel sv. Jovana Kaneo, který se nachází na romantickém útesu nad jezerem a kombinuje prvky byzantské a arménské architektury. Ubytování v hotelu ***, večeře.
4.den: Snídaně v hotelu, dopoledne návštěva rybářské vesničky Stenja u jezera Prespa. Seznámení s místním tradičním způsobem rybolovu. Po této zastávce přejezd přes národní park Galičica do kláštera sv.Nauma, jedné z nejranějších památek slovanské církevní architektury. Návštěva kláštera je doplněna projížďkou lodí po pramenech řeky Drim. Při návratu zpět do Ohridu prohlídka pravěkého sídliště, tzv. Kostního zálivu poblíž vesnice Gradiště. Po večeři v hotelu návštěva večerního Ohridu s možností nákupů tradičních suvenýrů a noční plavbou po jezeře s nádhernou dominantou osvětleného města.
5.den: Po snídaně návštěva tradičních makedonských vesniček. Ve vesnici Recica seznámení s tradičním způsobem praní prádla typického pro tuto oblast (tzv. pračka). Následuje zastávka v Kuratici, která je známa výrobou výborné pálenky rakija. Kromě rakije ochutnávka dalších oblastních specialit (koláč gjomleze, ajvar, džem či domácí víno). V obci Podmočani program pokračuje návštěvou etnologického muzea s jedinečnou sbírkou makedonských tradičních krojů. Poslední zastávkou je vesnička Kurbinovo s klášterem sv.Jiří, jehož zahrada je ideální pro individuální piknik. Po návratu do hotelu večeře a nocleh.
6.den: Snídaně v hotelu, cesta míří do druhého největšího města Makedonie Bitoly. Po cestě návštěva římského a raně křesťanského archeologického naleziště Heraklea Lyncentis, které patří k nejkrásnějším v celé Makedonii. V Bitole krátká prohlídka starobylého centra a lokálního muzea. Odpoledne přejezd do Řecka. Zde prohlídka městečka Edessa, jemuž se díky krásnému vodopádu přezdívá „město vody“. V podvečerních hodinách příjezd do metropole severního Řecka Soluně. Ubytování v hotelu***, večeře. Po večeři pěší procházka centrem Soluně s Aristotelovým náměstím, Bílou věží či Galeriovým obloukem. Nocleh v hotelu.
7.den: Snídaně v hotelu, dopoledne individuální volno s možností nákupů či návštěvy soluňských památek, v odpoledních hodinách odlet ze Soluně do Prahy.

Počasí

Atény a okolí

16°C Skoro jasno

Attika

16°C Skoro jasno

Chios

19°C Jasno

Ios

18°C Jasno

Kalymnos

17°C Jasno

Korfu

16°C Skoro jasno

Kos

17°C Jasno

Kréta

12°C Jasno

Lesbos

17°C Jasno

Limnos

16°C Jasno

Lefkada

16°C Polojasno

Mykonos

16°C Jasno

Parga a okolí

17°C Skoro jasno

Pelopones

12°C Skoro jasno

Rhodos

19°C Jasno

Samos

19°C Jasno

Santorini

18°C Jasno

Thassos

12°C Skoro jasno

Zakynthos

16°C Polojasno