800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Minotaurus - 11dní

Heraklion - Rethymno - Chania - Palác Knossos - náhorní plošina Lassithi - Elounda - Spinalonga - agios Nikolaos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z ČR do Heraklionu, transfer do střediska Stalida nebo Gouves, nocleh.
2.den:  Volno s možností koupání.
3.den: Odjezd na západ ostrova do města Chania. Zastávka ve vesničce Fodele. která je rodištěm významného malíře 16. století El Greca. Pokračování do Rethymna, kde navštívíme historické jádro města s jedinečnými památkami. Příjezd do Chanie, považované za jedno z nejkrásnějších pobřežních měst nejen na Krétě, ale i v celém Řecku. Návrat do Stalidy nebo Gouves, nocleh.
4.den: Odjezd vnitrozemím přes rozlehlé vinice a olivové háje do největší krétské nížiny Messara na jižním pobřeží. Návštěva vykopávek starobylého města Gortys. Opodál navštívíme ruiny chrámu, zasvěceného Sv. Titovi. Po prohlídce pokračování k minojskému paláci Festos. Poslední zastávka bude v letovisku Matala s možností osvěžení ve třpytivých vodách Lybijského moře. Návrat do Stalidy nebo Gouves, nocleh.
5.den:  Volno s možností koupání.
6.den: Návštěva minojského paláce Knossos (bájného Labyrintu) postaveného v roce 2.000 př.n.l. Následuje okružní jízda hl. městem Kréty, Herakliem. Možnost individuální návštěvy archeologického muzea. Návrat do Stalidy nebo Gouves, nocleh.
7.den: Výlet do Krétského vnitrozemí a na náhorní plošinu Lassithi. Naše putování začne ve známém zemědělském sdružení Peza, kde bude mj. připravena ochutnávka krétských specialit a vína. Idylicky  krásnou přírodou se dopravíme k monastýru Angárathos, jednomu z nejvýznamnějších klášterů na ostrově. V oblasti Thrapsano navštívíme vyhlášené hrnčírny s možností nákupu suvenýrů. Výlet zakončíme návštěvou jeskyně Dikteron Andron, kde se údajně narodil bůh Zeus a odkud se nám otevře panoramatický výhled na náhorní plošinu a okolní hory. Nocleh ve Stalidě nebo Gouves.
8.den:  Volno s možností koupání.
9.den: Odjezd podél severního pobřeží kolem Sitijského pohoří na východ Kréty do města Sitia, kde je naše první zastávka. Naše cesta pokračuje  k exotickému pobřeží Vai, zdobeného tisíci palmami s možností koupání. Cestou zastávka v historickém monastýru Toplou. návrat do Stalidy nebo Gouves, nocleh.
10.den: Odjezd do Eloundy, odplutí na ostrov Spinalonga. Po prohlídce ostrova lodí na poloostrov Kolokitha, kde v kouzelné laguně bude dostatek volného času na koupání a barbeque. Návrat do Eloundy, zastávka v městečku Agios Nikolaos, volno s možností prohlídky městečka.  Návrat do Stalidy nrbo Gouves, nocleh.
11.den:  Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres

z Čech: Benešov, Čes ké Budějovice, Chomutov, Kladno, Louny, Most, Písek, Slaný, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- za jednosměrnou jízdenku. Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Atény a okolí

13°C Skoro jasno

Attika

13°C Skoro jasno

Chios

18°C Slabý déšť

Ios

19°C Skoro jasno

Kalymnos

19°C Dešťové přeháňky

Korfu

12°C Slabý déšť

Kos

19°C Dešťové přeháňky

Kréta

12°C Polojasno

Lesbos

19°C Dešťové přeháňky

Limnos

13°C Skoro jasno

Lefkada

12°C Převážně oblačno

Mykonos

19°C Polojasno

Kythnos

15°C Slabý déšť

Pelopones

11°C Polojasno

Rhodos

19°C Slabý déšť

Samos

19°C Bouřky

Santorini

20°C Skoro jasno

Thassos

12°C Skoro jasno

Zakynthos

15°C Převážně oblačno

×