800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Minotaurus - 8 denní

Heraklion - Rethymno - Chania - Palác Knossos - náhorní plošina Lassithi - Elounda - Spinalonga - agios Nikolaos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z ČR do Heraklionu, transfer do střediska Stalida, nocleh.


2.den:  Volno s možností koupání.


3.den: Odjezd na západ ostrova do města Chania. Zastávka ve vesničce Fodele. která je rodištěm významného malíře 16. století El Greca. Pokračování do Rethymna, kde navštívíme historické jádro města s jedinečnými památkami. Příjezd do Chanie, považované za jedno z nejkrásnějších pobřežních měst nejen na Krétě, ale i v celém Řecku. Návrat do Stalidy, nocleh.


4.den: Návštěva minojského paláce Knossos (bájného Labyrintu) postaveného v roce 2.000 př.n.l. Následuje okružní jízda hl. městem Kréty, Herakliem. Možnost individuální návštěvy archeologického muzea. Návrat do Stalidy, nocleh.


5.den:  Volno s možností koupání.


6.den: Výlet do Krétského vnitrozemí a na náhorní plošinu Lassithi. Naše putování začne ve známém zemědělském sdružení Peza, kde bude mj. připravena ochutnávka krétských specialit a vína. Idylicky  krásnou přírodou se dopravíme k monastýru Angárathos, jednomu z nejvýznamnějších klášterů na ostrově. V oblasti Thrapsano navštívíme vyhlášené hrnčírny s možností nákupu suvenýrů. Výlet zakončíme návštěvou jeskyně Dikteron Andron, kde se údajně narodil bůh Zeus a odkud se nám otevře panoramatický výhled na náhorní plošinu a okolní hory. Nocleh ve Stalidě.


7.den: Odjezd do Eloundy, odplutí na ostrov Spinalonga. Po prohlídce ostrova lodí na poloostrov Kolokitha, kde v kouzelné laguně bude dostatek volného času na koupání a barbeque. Návrat do Eloundy, zastávka v městečku Agios Nikolaos, volno s možností prohlídky městečka.  Návrat do Stalidy, nocleh.


8.den: Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

27°C Jasno

Attika

27°C Jasno

Chios

21°C Jasno

Ios

23°C Skoro jasno

Kalymnos

24°C Jasno

Korfu

25°C Skoro jasno

Kos

29°C Jasno

Kréta

21°C Jasno

Lesbos

23°C Jasno

Limnos

21°C Skoro jasno

Lefkada

23°C Skoro jasno

Mykonos

22°C Jasno

Kythnos

24°C Skoro jasno

Pelopones

25°C Skoro jasno

Rhodos

25°C Jasno

Samos

26°C Jasno

Santorini

23°C Jasno

Thassos

23°C Skoro jasno

Zakynthos

23°C Skoro jasno

×