800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOlympská riviéra a kláštery Meteora

  • 8-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN

Přílet do Soluně, ubytování v oblasti Olympské riviéry.

2. DEN

Celodenní výlet do hlavního města severního Řecka Soluně. Prohlídka - Bílá věž, socha Alexandra Velikého a Filipa II., Galeriův oblouk, mestské hradby, přístav, kostel sv. Cyrila a Metoděje.

3. DEN

Celodenní výlet do staromakedonského města Dionu, pokladnice makedonských králů, do podhorského městečka Litochoro s procházkou překrásnou soutěskou k "místním vodopádům" a návštěva skanzenu vesničky Palias Pandeleimonas, ležící v pohoří bájného Olympu nad křižáckou pevností Platamonas. Při cestě zpět návštěva magnetické hory Livifra s vhlášenou přírodní anomálií.

4. DEN

Dopoledne přejezd do Philippi, kde dle pověsti sv. Pavel dával svoje první kázání. Prohlídka fóra, divadla a vězení, kde byl sv. Pavel držen. Pokračování do v dnešní době moderního přístavu Kavala, prohlídka starobylé nekropole.

5. DEN

Odjezd do oblasti klášterů Meteora, prohlídka kláštěrů vystavěných na vrcholcích bizamích skal, které se nacházejí na seznamu světového dědictví lidstva UNESCO.

6. DEN

Volno u moře.

7. DEN

Volno u moře.

8. DEN

Volno do transferu na letiště v Soluni (nebo pokračování v prodlouženém pobytu na pláži v oblasti Olympské riviéry), odlet do ČR.

×