800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySkvosty Attiky a Peloponésu (King Saron)

    Athény - Delfy - Théby - Levadia - Arachova - Apollónův chrám - Nafpaktos - Itea - Korintský záliv (Rion a Antirion) - Ilia - Achaia - Olympie - Mykény - Argolis - Nafplio - Epidauros

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

5denní poznávací okruh + volné dny u moře ve vybraném hotelu s all inclusive

Athény – Théby – Livadia – Arachova – Delfy – Itea – Nafpaktos – Korintský záliv (Antirion a Rion) – Achaia – Ilia – Olympie – Mykény – Argolis – Nafplio – Epidauros – Vybraný hotel u moře

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy do Athén; přílet; transfer z letiště do hotelu v Athénách; Volný večer; nocleh v hotelu se snídaní

2. den: Athény– Delfy
Po snídani jízda oblastí Bojótie, skrz město Théby, které je spojeno s tragédií krále Oidipa, dále pak přes města Levadia a Arachova. Příjezd do Delf, centra antického světa. Návštěva ruin Apollónova chrámu a muzea, kde se nacházejí nejrůznější mistrovská díla řeckých umělců, jako je například socha bronzové¬ho vozataje nebo socha atleta Aghiase. Cestou zpátky návštěva měst Levadia a Arachova. Horské městečko Arachova je známé výrobou typických barevných předložek a koberců. Nocleh v hotelu s večeří.

3. den: Delfy–Olympie
Po snídani přejezd přes malebná města Itea a Nafpaktos, k nádhernému mostu v Korintském zálivu, který spojuje Rion a Antirion. Dále přes pláně Achaia a Ilia až do Olympie, kolébky olympijských her. Návštěva archeologického naleziště se svatyní boha Dia, antického olympijského stadionu a archeologického muzea. Nocleh v hotelu s večeří.

4. den: Olympie–Mykény–Nafplio
Po snídani cesta skrz centrální Peloponés až do Mykén, homérského města proslulého svými antickými básníky. Návštěva Lví brány, kyklopských hradeb, královských hrobek a dalších památek. Odjezd směr Nafplio, přes rovinu Argolis. Nafplio je malebné město na úpatí útesu, korunované mohutnou pevností Pala¬midi. Nocleh v hotelu s večeří.

5. den: Nafplio–Kinetta
Po snídani odjezd do města Epidauros, návštěva divadla ze čtvrtého století před Kristem, zná-mého udivující akustikou. Přesun do vybraného hotelu u moře. Nocleh v hotelu s večeří.

6. den a 7. den:
Pobyt ve vybraném hotelu u moře se stravou formou All Inclusive.

8. den:
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Přistání v Praze. * V případě zájezdu na 12/11 dní 6.– 12. den pobyt ve vybraném hotelu u moře.

V ceně zájezdu je zahrnuto: 1 noc v hotelu se snídaní, 3 noci v hotelech 3* s polopenzí, pobyt v hotelu 4* s All Inclusive. Počet nocí dle výběru termínu zájezdu, během poznávacího okruhu česky nebo slovensky hovořící průvodce
popřípadě anglicky hovořící průvodce a česky nebo slovensky hovořící tlumočník
služby dle programu okruhu
transfery z/na letiště
vstupné do Mykén
Epidauru
Olympie + muzeum
Delphi + muzeum

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučené cestovní pojištění

Počasí

Pelopones

20°C Jasno

×