800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Odyssea

"

Benátky – Bari – Katakolon/Olympia – Santorini/Mykonos – Pireus/Atény – Korfu – Dubrovnik – Benátky


Plavba komfortní lodí MSC Musica vede za historií, pozůstatky starověkých kultur a nádherným světem řeckých ostrovů. Provází ji příjemná relaxace na překrásných plážích.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC FANTASIA 4*+. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

BARI (ITÁLIE)
Obyvatelé Bari jsou na svoje město, které pamatuje pochody římských jednotek, náležitě hrdí a říkají:"Kdyby Paříž ležela u moře, mohla by se jmenovat Malé Bari:".Doporučujeme výlet do Matera, jehož nejstarší domy jsou vtesány přímo do skal (fakultativně).

3. den

KATAKOLON / OLYMPIA (ŘECKO)
Katakolon je především vstupní přístav na cestě po moři do Olympie. Místa, která dala základ modernímu olympismu, lze navštívit v rámci fakultativních výletů. Den ovšem můžete strávit také na pláži. Vzdálenost přístav – Olympia: 35 km.

4. den

SANTORINI (ŘECKO)
Tento ostrov je spolu s dalšími dvěma ostrovy Thirasia a Aspronisi pozůstatkem obrovského kráteru, který určoval ráz krajiny dávno před lidským věkem. Kalderu lze navštívit v rámci fakultativního výletu, stejně jako úzkými uličkami a modrými kopulemi proslulou vesničku Oia. Z přístavu Aithinos se případně můžete také vydat na pláž.

5. den

PIREUS – ATÉNY (ŘECKO)
Od roku 493 před Kristem je díky Themistoklovu rozhodnutí Pireus námořní branou Atén a dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně). Vzdálenost přístav – Atény: 8 km.

6. den

KORFU (ŘECKO)
Kvůli bujné vegetaci – alespoň na řecké poměry – přezdívají Řekové tomuto ostrovu "zelený ostrov". Zastávku můžete využít k lenošení na pláži nebo k návštěvě Achillova paláce (fakultativně).

7. den

DUBROVNIK (CHORVATSKO)
Správnímu středisku oblasti Dubrovník-Neretva se přezdívá "Jadranská perla". Pravý klenot Dubrovníku – staré město – je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V blízkosti jsou však také krásné pláže či ostrůvky.

8. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

14°C Jasno

Attika

14°C Jasno

Chios

10°C Jasno

Ios

16°C Jasno

Kalymnos

16°C Skoro jasno

Korfu

14°C Skoro jasno

Kos

16°C Skoro jasno

Kréta

11°C Skoro jasno

Lesbos

13°C Jasno

Limnos

9°C Skoro jasno

Lefkada

14°C Jasno

Mykonos

16°C Převážně oblačno

Kythnos

16°C Skoro jasno

Pelopones

14°C Skoro jasno

Rhodos

19°C Skoro jasno

Samos

14°C Skoro jasno

Santorini

18°C Jasno

Thassos

10°C Jasno

Zakynthos

12°C Skoro jasno

×