800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřístavy Jadranu a Řecko

"

Benátky – Ancona – Korfu – Santorini – Pireus-Atény, Mykonos – Kefalonie – Kotor – Benátky

Atraktivní trasa plavby nabízí poznání úžasného světa řeckých ostrovů a nádherných přístavů Jadranu.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Vlastní doprava do přístavu v (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění – loď MSC ARMONIA 3*+. Po nalodění (zpravidla možné po 10.00) lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

ANCONA (ITÁLIE)
Ačkoli město chrání ze severu i z jihu strmé svahy hor, nevyhnulo se po pádu římské říše útokům Řeků, Saracénů či Lombardů. Doporučujeme výlet do nedalekého Urbina, jehož renesanční centrum je na seznamu UNESCO (fakultativně).

3. den

KORFU (ŘECKO)
Kvůli bujné vegetaci – alespoň na řecké poměry – přezdívají Řekové tomuto ostrovu "zelený ostrov". Zastávku můžete využít k lenošení na pláži nebo k návštěvě Achillova paláce (fakultativně).

4. den

SANTORINI (ŘECKO)
Tento ostrov je spolu s dalšími dvěma ostrovy Thirasia a Aspronisi pozůstatkem obrovského kráteru, který určoval ráz krajiny dávno před lidským věkem. Kalderu lze navštívit v rámci fakultativního výletu.

5. den

PIREUS – ATÉNY, MYKONOS (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně). Vzdálenost přístav – Atény: 8 km

6. den

KEFALONIE (ŘECKO)
Velmi živé hlavní město ostrova a letovisko obklopené všudypřítomnou zelení. Bohužel bylo původní městečko Agrostoli zničeno zemětřesením v roce 1953, místní ho ale přestavěli do dnešní podoby. Jak to tu vypadalo před zemětřesením, se můžete podívat v Historickém a národopisném muzeu v Agrostoli. Právě zde doporučujeme vlastní poznání městečka.

7. den

KOTOR (ČERNÁ HORA)
Tento přístav byl již od časů římského impéria neustále okupován cizími mocnostmi. Na malém prostoru tak můžeme porovnávat rukopisy jednotlivých kultur (Římané, Bulharské císařství, Osmanská říše). Obrázek dokreslí výlet po černohorském pobřeží (fakultativně).

8. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Počasí

Atény a okolí

24°C Jasno

Attika

24°C Jasno

Chios

20°C Jasno

Ios

23°C Jasno

Kalymnos

20°C Skoro jasno

Korfu

24°C Jasno

Kos

21°C Jasno

Kréta

20°C Polojasno

Lesbos

20°C Jasno

Limnos

19°C Jasno

Lefkada

20°C Skoro jasno

Mykonos

20°C Jasno

Kythnos

23°C Skoro jasno

Pelopones

21°C Polojasno

Rhodos

22°C Skoro jasno

Samos

22°C Jasno

Santorini

20°C Jasno

Thassos

20°C Jasno

Zakynthos

21°C Skoro jasno

×