800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřístavy Jadranu a Řecko

"

Benátky – Ancona – Korfu – Santorini – Pireus-Atény, Mykonos – Kefalonie – Kotor – Benátky

Atraktivní trasa plavby nabízí poznání úžasného světa řeckých ostrovů a nádherných přístavů Jadranu.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Vlastní doprava do přístavu v (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění – loď MSC ARMONIA 3*+. Po nalodění (zpravidla možné po 10.00) lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

ANCONA (ITÁLIE)
Ačkoli město chrání ze severu i z jihu strmé svahy hor, nevyhnulo se po pádu římské říše útokům Řeků, Saracénů či Lombardů. Doporučujeme výlet do nedalekého Urbina, jehož renesanční centrum je na seznamu UNESCO (fakultativně).

3. den

KORFU (ŘECKO)
Kvůli bujné vegetaci – alespoň na řecké poměry – přezdívají Řekové tomuto ostrovu "zelený ostrov". Zastávku můžete využít k lenošení na pláži nebo k návštěvě Achillova paláce (fakultativně).

4. den

SANTORINI (ŘECKO)
Tento ostrov je spolu s dalšími dvěma ostrovy Thirasia a Aspronisi pozůstatkem obrovského kráteru, který určoval ráz krajiny dávno před lidským věkem. Kalderu lze navštívit v rámci fakultativního výletu.

5. den

PIREUS – ATÉNY, MYKONOS (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně). Vzdálenost přístav – Atény: 8 km

6. den

KEFALONIE (ŘECKO)
Velmi živé hlavní město ostrova a letovisko obklopené všudypřítomnou zelení. Bohužel bylo původní městečko Agrostoli zničeno zemětřesením v roce 1953, místní ho ale přestavěli do dnešní podoby. Jak to tu vypadalo před zemětřesením, se můžete podívat v Historickém a národopisném muzeu v Agrostoli. Právě zde doporučujeme vlastní poznání městečka.

7. den

KOTOR (ČERNÁ HORA)
Tento přístav byl již od časů římského impéria neustále okupován cizími mocnostmi. Na malém prostoru tak můžeme porovnávat rukopisy jednotlivých kultur (Římané, Bulharské císařství, Osmanská říše). Obrázek dokreslí výlet po černohorském pobřeží (fakultativně).

8. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Počasí

Atény a okolí

17°C Skoro jasno

Attika

17°C Skoro jasno

Chios

16°C Polojasno

Ios

15°C Skoro jasno

Kalymnos

16°C Polojasno

Korfu

18°C Skoro jasno

Kos

18°C Převážně oblačno

Kréta

13°C Převážně oblačno

Lesbos

17°C Jasno

Limnos

14°C Polojasno

Lefkada

17°C Polojasno

Mykonos

15°C Polojasno

Parga a okolí

18°C Skoro jasno

Pelopones

19°C Skoro jasno

Rhodos

16°C Skoro jasno

Samos

16°C Polojasno

Santorini

16°C Polojasno

Thassos

11°C Oblačno

Zakynthos

18°C Skoro jasno