800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa sluncem a sedmým divem světa - Rhodos & Karpathos

Lindos • Rhodos town • Symi • Pigadia • Diafani

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

přílet na ostrov Rhodos, transfer na ubytování, indiv. volno, nocleh.

2. den:

celodenní výlet autokarem za „perlami“ ostrova – návštěva malebného „bílého městečka“ Lindos s řadou bělostných krychlovitých domků v kouzelné zátoce – jednoho ze 3 původem antických měst na ostrově, přístupné jen jednou jedinou cestou. Pozůstatky antické Akropole s chrámem bohyně Athény Lindské nad městečkem dodávají místu neopakovatelnou atmosféru. Přejezd na západní pobřeží – ke zřícenině starého středověkého hradu Monolithos, přejezd tradiční vesničkou Siana, zastávka ve vesničce Embona – s vyhlášenou vinárnou Emery – možnost ochutnat lahodná místní vína a možnost pauzy na oběd (není zahrnut v ceně zájezdu). Na závěr návštěva malebné vesničky Filerimos s rozhlednou a pravoslavným klášterem. Nocleh.

3. den:

individuální volno (možnost koupání, relaxace), v odpoledních hodinách odjezd do hlavního města Rhodos – nejsevernějšího města ostrova a zároveň jednoho z nejzachovalejších středověkých měst. Prohlídka přístavu Mandraki a místa, kde stál slavný Rhódský kolos – „Colossos“ – jeden ze 7 divů světa. Zastávka nad městem na kopci Monte Smith, kde se v antické době nacházela Akropole, prohlídka antického stadionu. Přejezd do středověkého města vybudovaného a udatně bráněného maltézskými rytíři – po jejich stopách do Velmistrovského paláce, Rytířskou uličkou až na Hippokratovo náměstí. „Staré město“ - je památkovou rezervací pod záštitou mezinárodní organizace UNESCO, obehnané a chráněné 4km hradbami s nepřeberným množstvím úzkých uliček s kavárnami, tavernami a obchůdky s kořením či suvenýry, středověkými kamennými budovami, kostely a mešitou. Na závěr volný čas (cca 2 hod.) – možnost posezení v příjemných kavárnách, nákupů suvenýrů nebo další příjemné procházky.

4. den:

individuální volno, možnost fakultativního výletu na ostrov Symi – celodenní lodní výlet na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v Egejském moři. V zátoce na jihu ostrova navštívíme řecký pravoslavný klášter Panormitis, kde je umístěna vzácná ikona archanděla Michaela. Vedle kláštera se nachází pověstná historická pekárna, která kdysi zásobovala turecký dvůr a samotného sultána. Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality. Volný čas na procházky, posezení v místních tavernách a ochutnání některé ze zdejších specialit, indiv. volno. Plavba po blankytně modrém moři zpět do přístavu na Rhodos, návrat v podvečerních hodinách – transfer na ubytování, nocleh.

5. den:

individuální volno, možnost fakultativního výletu např. do Turecka – celodenní výlet lodí do tureckého přístavního města jachet – Marmarisu, s návštěvou pravého arabského bazaru, kobercové show a módní přehlídky koženého zboží. Procházka městem, volný čas na největším a nejživějším trhu Středomoří. Zpáteční přejezd zpět na Rhodos, transfer na ubytování, nocleh.

6. den:

transfer na letiště, přelet na ostrov Karpathos - transfer na ubytování, individuální volno, nocleh.

7. den:

celodenní výlet – odjezd lodí z Pigadie do Diafani (plavba cca 1,5 h), podél krásného východního pobřeží, přestup do autobusu a přejezd do horské vesničky, kde se zastavil čas a dodnes ji řídí ženy. Prohlídka místního kostela a typického karpatského domu, dostatek volného času vychutnat místní atmosféru a poobědvat v jedné z taveren (oběd není zahrnut v ceně zájezdu). Na zpáteční cestě procházka vyschlým korytem řeky (cca 1 h), zpět lodí do Pigadie, nocleh.

8. den:

lodní výlet po nejkrásnějších 3 plážích ostrova – zastávka u pláže Kyra Panagia, s kostelíkem s červenou kopulí na útesu nad pláží, vylodění u pláže Apella – jedné z nejkrásnějších na ostrově, čas na koupání, oběd v ceně zájezdu – připravený kapitánem na lodi. Na zpáteční cestě zastávka na další známé pláži Achata skryté mezi skalami. Nocleh.

9. den:

individuální volno, možnost fakultativních výletů dle nabídky průvodce v místě či individuálních výjezdů místní dopravou nebo pronajmutým automobilem či terénních čtyřkolkách (doporučujeme letovisko Amoopi – s krásnou písečnou pláží, průzračně azurovou vodou – nádherné koupání či návštěvu dalších horských vesniček nebo pěší túry pro značených stezkách).

10. den:

individuální volno. Nocleh.

11. den:

odlet do ČR.

Počasí

Rhodos

26°C Skoro jasno

×