800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŘím - Atény - Istanbul

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

JANOV (ITÁLIE)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MAGNIFICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

CIVITAVECCHIA – ŘÍM (ITÁLIE)
Věčné město je synonymem historie evropské civilizace a nabízí nekonečně mnoho možností poznání. Jedinečné dojmy ve Vás zanechá nejen Koloseum, Panteon či Sixtinská kaple, ale i procházka uličkami mimo davy turistů. Vzdálenost přístav – Řím: 80 km.

3. den

MESSINA (ITÁLIE)
Přístav, v němž se sbíhají cesty středomořského obchodu, je od italské pevniny vzdálený pouhých 5 kilometrů. Přesto je sicilský svět jiný. Doporučujeme výlet k Etně, nejvyšší aktivní sopce v Evropě nebo odpočinek na jedné z pláží, případně k jinému sicilskému klenotu – města Taormina.

4. den

PLAVBA NA LODI

5. a 6. den

ISTANBUL (TURECKO)
„Kdyby byla Země jediným státem, jeho hlavním městem by byl Istanbul“, řekl kdysi Napoleon. Odhalte jednu z tisíce tváří této jedinečné metropole. Doporučujeme celodenní výlet, během něhož vám průvodce ukáže evropskou i asijskou část města (fakultativně).

7. den

IZMIR (TURECKO)
Třetí největší město Turecka je již od dávných dob významným obchodním střediskem a přístavem, v němž se potkávalo několik kultur. Doporučujeme návštěvu antických památek Efesu spolu s domem, kde strávila poslední léta svého života Panna Marie nebo výlet na pláž (vše fakultativně).

8. den

MYKONOS (TURECKO)
Na terase jedné z taveren se sklenkou Ouza v ruce zde můžete nerušeně pozorovat, jak se v malebném přístavu pohupují luxusní jachty vedle bárek místních rybářů.

9. den

PIREUS – ATÉNY (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně).

10. den

KATAKOLON / OLYMPIA (ŘECKO)
Katakolon je především vstupní přístav na cestě po moři do Olympie. Místa, která dala základ modernímu olympismu lze navštívit v rámci fakultativních výletů. Den ovšem můžete strávit také na pláži. Najdete zde poklady řecké kultury. Vzdálenost přístav – Olympie: 35 km.

11. den

PLAVBA NA LODI

12. den

JANOV (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Atény a okolí

18°C Jasno

Attika

18°C Jasno

Chios

17°C Skoro jasno

Ios

17°C Skoro jasno

Kalymnos

15°C Polojasno

Korfu

17°C Polojasno

Kos

15°C Polojasno

Kréta

12°C Převážně oblačno

Lesbos

17°C Převážně oblačno

Limnos

16°C Skoro jasno

Lefkada

16°C Převážně oblačno

Mykonos

16°C Polojasno

Parga a okolí

16°C Převážně oblačno

Pelopones

17°C Převážně oblačno

Rhodos

17°C Polojasno

Samos

16°C Převážně oblačno

Santorini

17°C Skoro jasno

Thassos

15°C Skoro jasno

Zakynthos

18°C Polojasno