Vyberte zemi
19.05–18.07.2021

Rady na cestu na Santorini

Popis oblasti

Ty nejkrásnější pohlednice z Řecka s jiskřivě svítivými bílými fasádami a modrými kopulovitými střechami, s azurovým mořem a romantickým západem slunce pocházejí vždycky z ostrova Santorini. Už v dávné historii měl jméno Kallisti (Nejkrásnější) nebo také Strongyli (Kulatý). Velice vyspělá civilizace, která tu vzkvétala až do nejtragičtějšího výbuchu sopky v dějinách lidstva kolem roku 1600 před naším letopočtem, vede mnohé vědce k domněnce, že právě tady ležela ona bájná Platónova Atlantida. Původně kruhový ostrov dostal po sopečné erupci tvar půlměsíce a kráter (kaldera) byl zalit mořskou vodou. Zůstalo v něm jen několik ostrůvků. Po dórské kolonizaci dostal ostrov jméno podle jejich vůdce, Thera (řecky Thira). Tak se také jmenuje hlavní město tohoto malého ostrůvku, který má rozlohu jen 76 km2. Santorini má sice omezené ubytovací možnosti, ale právě díky tomu tu není rozvinuta takzvaná masová turistika, hotely a penziony jsou spíše menší a plně zapadají do neobvyklého charakteru ostrova. Na východní straně ostrova jsou rozlehlé pláže s lávovým pískem, díky kterému je tu neprůzračnější voda v celém Řecku.

Proč je dobré navštívit Santorin

Na Santorini dosud není rozvinuta takzvaná masová turistika, hotely a penziony jsou spíše menší a plně zapadají do neobvyklého charakteru ostrova. Na východní straně ostrova jsou rozlehlé pláže s lávovým pískem, díky kterému je tu nejprůzračnější voda v celém Řecku. A navíc právě na Santorini můžete sledovat ty nejkrásnější západy slunce.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Santorini 2150 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Ostrov má dobře organizovanou autobusovou dopravu, která spojuje všechna letoviska s hlavním městem.