800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyStředomoří a Istanbul

Středomoří a Eurovíkend Istanbul.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. - 3. den

ISTANBUL (TURECKO)
Přílet do Istanbulu, transfer do hotelu (za příplatek). 1. a 2. den individuální pobyt, 3. den transfer do přístavu a nalodění (loď stále kotví v Istanbulu). Odhalte jednu z tisíce tváří této jedinečné metropole.

4. den

ISTANBUL (TURECKO)
Transfer do přístavu (za příplatek) nalodění – loď CELEBRITY CONSTELLATION 5*. Po nalodění plná penze. Vyplutí.

5. den

PLAVBA NA LODI

6. den

KUSADASI – EFES, TURECKO
Město, v němž stojí jeden ze sedmi středověkých divů světa Artemidin chrám, hostilo osobnosti jako Kleopatra či Marcus Antonius. Podle křesťanských legend zde nalezla útočiště také Panna Marie s apoštolem Janem. Vzdálenost přístav Kusadasi – Efes: 20 km

7. den

MARMARIS (TURECKO)
Ospalá rybářská vesnice zažila koncem 20. st. rozkvět turismu, který však atmosféru místa příliš nepoznamenal. Mimo města se nabízí výlet na Kleopatřin ostrov. Sem nechal láskou poblouzněný Marcus Antonius navézt písek z Egypta, aby domýšlivá panovnice, která odmítala vstoupit na jinou než egyptskou půdu, mohla svého milence navštívit.

8. den

RHODOS (ŘECKO)
Atmosféra a pohostinnost místních lidí Vás nakazí. Rhodos je ostrov slunce a ostrov růží. Domov dalšího ze sedmi starověkých divů světa – Rhodského kolosu můžete objevovat buď prostřednictvím fakultativních výletů, nebo dle vlastního uvážení.

9. den

BODRUM (TURECKO)
A do třetice sedm divů starověku – tentokrát hrobka perského šlechtice Mausola. Momunentální stavba, jejíž zbytky jsou zde stále k vidění, se tyčila do výše 45 metrů a dala světu slovo mauzoleum. Bodrum (dříve Halikarnass) je mimo to rodištěm otce dějepisu Hérodota. Další důležitou pamětihodností je hrad sv. Petra.

10. den

MYKONOS (ŘECKO)
Na terase jedné z taveren se sklenkou Ouza v ruce zde můžete nerušeně pozorovat, jak se v malebném přístavu pohupují luxusní jachty vedle bárek místních rybářů, strávit den na pláži, případně vyrazit na okruh kolem ostrova či za památkami do Delosu (fakultativně)

11. den

PIREUS – ATÉNY, MYKONOS (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně). Vzdálenost přístav – Atény: 8 km

12. den

SANTORINI (ŘECKO)
Tento ostrov je spolu s dalšími dvěma ostrovy Thirasia a Aspronisi pozůstatkem kráteru, který určoval ráz krajiny dávno před lidským věkem. Kalderu lze navštívit v rámci fakultativního výletu. Další výlety zahrnují okruh po ostrově, den v aquaparku nebo návštěvu vesničky Pyrgos s ochutnávkou místních specialit.

13. den

SOUDA – CHANIA (ŘECKO)
Druhé největší město Kréty měnilo během historie svou tvář jako chameleon. Překvapí zejména vliv Benátské republiky, patrný v architektuře. Procházka starým městem je proto vhodnou alternativou k relaxaci na pláži či výletu do jiných koutů ostrova. Vzdálenost přístav – Chania: 7 km

14. den

PLAVBA NA LODI

15. den

ISTANBUL (TURECKO)
Snídaně. Vylodění, transfer (za příplatek) na letiště a odlet.

Počasí

Atény a okolí

15°C Polojasno

Attika

15°C Polojasno

Chios

15°C Polojasno

Ios

15°C Skoro jasno

Kalymnos

14°C Polojasno

Korfu

16°C Oblačno

Kos

16°C Polojasno

Kréta

10°C Polojasno

Lesbos

16°C Převážně oblačno

Limnos

14°C Skoro jasno

Lefkada

14°C Oblačno

Mykonos

15°C Jasno

Parga a okolí

17°C Převážně oblačno

Pelopones

15°C Slabý déšť

Rhodos

16°C Polojasno

Samos

14°C Polojasno

Santorini

15°C Skoro jasno

Thassos

12°C Slabý déšť

Zakynthos

15°C Převážně oblačno