800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyStředomoří a Řim

Středomoří a Eurovíkend Řím.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. - 3. den

CIVITAVECCHIA – ŘÍM (ITÁLIE)
Přílet do italské metropole, transfer do hotelu (za příplatek). Individuální pobyt v Římě. Věčné město je synonymem historie evropské civilizace a nabízí nekonečně mnoho možností poznání. Jedinečné dojmy ve Vás zanechá nejen Koloseum, Panteon či Sixtinská kaple, ale i procházka uličkami mimo davy turistů.

4. den

CIVITAVECCHIA – ŘÍM (ITÁLIE)
Transfer do přístavu (za příplatek, vzdálenost přístav Civitavecchia – Řím cca. 70 km.) nalodění – loď CELEBRITY EQUINOX 5*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

5. den

MESSINA (ITÁLIE)
Přístav, v němž se sbíhají cesty středomořského obchodu, je od italské vzdálený pouhých 5 kilometrů. Přesto je sicilský svět jiný. Doporučujeme výlet k Etně, nejvyšší aktivní sopce v Evropě, výlet po stopách legendární filmové postavy Kmotra, nebo odpočinek na jedné z pláží.

6. den

PLAVBA NA LODI

7. den

PIREUS – ATÉNY, MYKONOS (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně). Vzdálenost přístav – Atény: 8 km

8. den

KUSADASI – EFES, TURECKO
Město, v němž stojí jeden ze sedmi středověkých divů světa Artemidin chrám, hostilo osobnosti jako Kleopatra či Marcus Antonius. Vzdálenost přístav Kusadasi – Efes: 20 km.

9. den

RHODOS (ŘECKO)
Atmosféra a pohostinnost místních lidí Vás nakazí. Rhodos je ostrov slunce a ostrov růží. Domov dalšího ze sedmi starověkých divů světa – Rhodského kolosu můžete objevovat buď prostřednictvím fakultativních výletů, nebo dle vlastního uvážení.

10. den

SANTORINI (ŘECKO) Tento ostrov je spolu s dalšími dvěma ostrovy Thirasia a Aspronisi pozůstatkem obrovského kráteru, který určoval ráz krajiny dávno před lidským věkem. Kalderu lze navštívit v rámci fakultativního výletu. Další výlety zahrnují okruh po ostrově, den v aquaparku nebo návštěvu vesničky Pyrgos s ochutnávkou místních specialit.

11. den

MYKONOS (ŘECKO)
Na terase jedné z taveren se sklenkou Ouza v ruce zde můžete nerušeně pozorovat, jak se v malebném přístavu pohupují luxusní jachty vedle bárek místních rybářů, strávit den na pláži, případně vyrazit na okruh kolem ostrova či za památkami do Delosu (fakultativně).

12. den

PLAVBA NA LODI

13. den

NEAPOL (ITÁLIE) Neapol, jejíž staré město je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, leží uprostřed dvou vulkanických oblastí se stále aktivními sopkami. Fakultativně možno absolvovat výlet na Vesuv, nebo do jeho nejznámější oběti Pompejí.

14. den

CIVITAVECCHIA – ŘÍM (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, transfer (za příplatek) na letiště, odlet do ČR.

Počasí

Atény a okolí

27°C Jasno

Attika

27°C Jasno

Chios

21°C Jasno

Ios

23°C Skoro jasno

Kalymnos

23°C Jasno

Korfu

25°C Skoro jasno

Kos

29°C Jasno

Kréta

21°C Jasno

Lesbos

24°C Jasno

Limnos

21°C Skoro jasno

Lefkada

23°C Skoro jasno

Mykonos

22°C Jasno

Kythnos

24°C Skoro jasno

Pelopones

25°C Skoro jasno

Rhodos

24°C Jasno

Samos

26°C Jasno

Santorini

23°C Jasno

Thassos

22°C Skoro jasno

Zakynthos

23°C Skoro jasno

×