Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Řecko | Thassos | Skala Rachoni

RACHONI IMPERIAL

Poloha a popis

Popis

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.

Popis

Lákají Vás vzdálené cizí kraje, chtěli byste o dovolené zažít a poznat něco nového, ale přitom zůstat jednou nohou ve staré dobré Evropě? Dovolená v Řecku je pro Vás tím pravým! Vyzkoušejte řecké ostrovy od CK BRENNA. Řecko láká na dovolenou nejen historií, ale zejména přírodními krásami, jako jsou překrásné pláže, jeskyně, kotliny i scenérie řeckých pohoří a především všudypřítomná řecká pohoda ...... Čeká Vás cestovatelská lahůdka: Řecko jako kolébka evropské civilizace, Řecko jako země mýtů, unikátních památek, slavné historie.
Nabízíme dovolenou na řeckých ostrovechTHASSOS, LEFKADA, ZAKYNTHOS, KOS, KORFURHODOS, SANTORINI, KARPATHOS a ostrov KRÉTA.

Objevte krásy Řecka, zde je pár geografických údajů:

 • Oficiální název: Řecká republika
 • Hlavní město: Athény, Řecko
 • Statní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
 • Rozloha: 131 950 km²
 • Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
 • Úřední jazyk: Úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu.
 • Časový posun: GMT + 2 h (+ 3 h v létě)

Základní informace o Řecku

Historie Řecka

Řecko bývá nazýváno kolébkou evropské civilizace. Historie Řecka sahá až do 3. tis. př.n.l., kdy se v této oblasti začaly postupně rozvíjet kykladská, krétská (minojská) a heladská (v pozdějším období nazývaná mykénská) kultura. V 16.-12. stol. př.n.l. se těžiště kulturního rozvoje Řecka přeneslo na pevninu. Roku 776 př.n.l. se dle tradice konaly v Řecku první olympijské hry. Slavné městské řecké státy - především Athény a Sparta - se bouřlivě rozvíjí od 8. stol. př.n.l.. Období Periklovy demokracie (5. stol. př.n.l.) se řadí k vrcholům společenského rozkvětu Athén. Řecko oslabené peloponéskými válkami si ve 4. stol. př.n.l. podmaňuje Makedonie; následující období charakterizované vládou Alexandra Makedonského se nazývá helénismus. Helénská kultura se však rozvíjí i po podmanění řeckých států Římany.

Od roku 395 n.l. se dějiny Řecka začínají odvíjet v rámci byzantské říše. V 15. stol. však centrum této říše - Konstantinopol dobyli Turci, kteří postupně začali obsazovat jednotlivá území právě zaniklé východořímské říše, a tím budovat říši osmanskou. Až národní povstání v roce 1821-29 vedlo Řecko k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Řecko bylo za druhé světové války sužováno německou okupací, v roce 1946 zde vypukla občanská válka, v níž royalisté porazili komunistické povstalce. Monarchie byla znovunastolena v roce 1949. V roce 1967 byl král svržen a bylo vyhlášeno stanné právo, které bylo ukončeno roku 1974, kdy bylo obnovení monarchie zamítnuto v referendu. Roku 1981 vstupuje Řecko do Evropské unie.

Řecká mythologie

Velmi zvláštní a zajímavou kapitolou řecké kultury je svět řecké mytologie. Nejstarší náboženské představy jsou doloženy již z mladší doby kamenné (5-3 tis. let př.n.l.). Vlastní dějiny řeckého náboženství jsou spjaty se vznikem egejské civilizace.

Řečtí bohové tvoří společnost, která se v mnohém podobá společnosti lidské. Nalezneme zde mocenskou hierarchii, rodiny a soupeření. Každý z řeckých bohů má svou moc.

Všichni bohové prý pocházeli z Úrana, boha nebe, který ztělesňoval počáteční chaos před vlastním stvořením. Úranos zplodil s Gáiou, bohyní země, Kyklópy a Titány. Protože se ale zdráhal vyvést Titány z lůna země na světlo, jeho syn Kronos svého otce zbavil srpem mužství a svrhl ho z trůnu. Z Úranova odříznutého mužství vrženého do moře vznikla půvabná Afrodíté, bohyně smyslné lásky a krásy. Kronos z obav před možným zbavením moci zabíjí své potomky (polyká je), ale jeden ze synů se však přece zachrání – Zeus. Toho matka tajně vychovávala v jeskyni na hoře Ida na Krétě. Když Zeus dospěl, skutečně svrhl svého otce z trůnu a donutil ho, aby vyplivl své potomky.

Zeus se stal nebeským otcem. Stál na Olympu, odkud řídil celý svět. Byl nejenom bohem světla a počasí, bouře a hromů, představoval i sociální řád. Oženil se s Hérou, ochránkyní manželství. To však Dia neodradilo od styků s mnohými dalšími bohyněmi, s nimiž měl děti. Dalšími syny Krona byli Poseidon, bůh moře a také Hádés, mocný vládce mrtvých v podsvětí. Za válku byli odpovědní bohové Arés a Athéna. Arés řídil bitevní vřavu a Athéna vymýšlela strategii a taktiku boje. Současně byla bohyní moudrosti. Bůh plodnosti Dionýsos seslal na zemi extázi. Byl pánem vína a opilých slavností spojených s tancem a obětními rituály. Apollon měl na starosti hudbu a umění. Byl také otcem boha lékařství, Asklépia. Artemis byla řecká bohyně lovu, panenská vládkyně přírody a zároveň bohyně svateb a plodnosti. Hermés byl ochránce pastýřů a stád, později také obchodníků, řečníků, poutníků a zlodějů. Byl to posel bohů, průvodce mrtvých do podsvětí. Hestiá byla bohyně domácího krbu, ochránkyně rodiny, považována za nejlaskavější z bohů. Bůh slunce se jmenoval Hélios a údajně objížděl ve voze taženém čtyřspřežím nebeskou klenbu.

Vstupní formality

Cestovní doklady

Vstupem ČR do EU 1. 5. 2004 je jejím občanům umožněno vstupovat a pobývat na území ostatních členských států bez zvláštních omezení (na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti, jímž je obč. průkaz vydaný po roce 1993, tedy typ identifikační karty). Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz, stačí platné národní řidičské oprávnění, technický průkaz a zelená karta jako doklad o pojištění vozidla.

Převážená zvířata musí mít vystaven mezinárodním očkovací průkaz.

Vízum pro Řecko

Do Řecka nebudete potřebovat vízum. Nutný je pouze platný průkaz totožnosti či cestovní průkaz. Na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, může každý občan členské země EU uplatňovat v Řecku právo volného pohybu. V případech odůvodněných veřejným pořádkem, veřejnou bezpečností nebo ochranou zdraví by však mohl být pobyt omezen.

Pokud byl českému občanovi v minulosti např. odcizen cestovní doklad a dotyčný si není jist, zda jeho doklad nebyl zneužit a proto chce zjistit, zda se nenachází na seznamu osob se zakázaným vstupem na území schengenského prostoru, je možné se s žádostí v angličtině obrátit na následující instituci:

DATA PROTECTION AUTHORITY

8 Omirou str., 10564

Athens, Greece

tel.: 003110/3352602-4-5

fax: 003110/3352617.

Zrušeny byly zákazy vstupu na území Řecka na základě administrativního vyhoštění z důvodu nezákonného vstupu, pobytu a práce. Občané v národní databázi nežádoucích osob na základě soudního rozhodnutí v řecké národní databázi však nadále zůstávají.

Celní a devizové předpisy:

Odpovídají ostatním zemím EU, zakázán je vývoz jakýchkoliv předmětů historické hodnoty.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Řecku
Ge. Seferis 6, Palalio Psychico, 154 52 Athens

Tel: +30 210 6713755, 6719701, 6876766

Fax: +30 210 6710675

E-mail: athens@embassy.mzv.cz

www.mzv.cz/athens

Konzulát ČR v Thessaloniki
Ploutarchou str. 8, 546 23 Thessaloniki

Tel: +30 2310 267041,

Fax: +30 2310 266415

Velvyslanectví Řecka v ČR

Helénská 2/1781, 120 00 Praha 2 - Vinohrady

Tel: +420 222 250 943, Fax: +420 222 253 686

E-mail: greekmb@czn.cz

Pobytová taxa

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zdraví

Řecké státní nemocnice jsou povinny poskytnout českým občanům pomoc v případech, kdy je přímý lékařský zákrok neodkladný, a to zdarma. Vyžadována může být úhrada léčiv a zdravotnického materiálu, některá zdravotnická zařízení se však dožadují hotovosti i za ošetření. Proto je tedy navzdory platné zdravotnické dohody doporučováno uzavřít cestovní pojištění.

Elektřina

napětí 220 V

Podnebí

Svou polohou spadá Řecko ke středomořskému klimatu; léto je tu od poloviny května do poloviny října, denní teploty se pohybují mezi 25 a 38°C. Se sněhem se tu potkáte velmi zřídka a pouze na Kykladech. Období od poloviny října do února je charakteristickou dobou dešťů pro Řecko.

Jídlo

Řecká kuchyně je velice pestrá a nabízí množství chutných pokrmů. Hlavními složkami řecké kuchyně je vepřové, drůbeží, rybí a jehněčí maso, ovčí sýr, olivy, česnek, cibule, artyčoky, rajčata, olivový olej a samozřejmě spousta druhů mořských i sladkovodních ryb. Zatímco snídaně nemá v životě Řeků podstatný význam, večeře je opravdovým svátkem. S tím souvisí i klidná až idylická atmosféra večerů v místních restauracích.

Speciality řecké kuchyně

 • Souvlaki - maso na jehle na způsob ražniči
 • Gyros - maso na rožni často podávané v placce z kukuřičné mouky
 • Brizola - maso upravené jako biftek
 • Musaka - nákyp s mletým masem, lilkem a bešamelem
 • Pita - slaný koláč se sýrovou, šunkovou nebo špenátovou náplní
 • Choriatiki - míchaný řecký salát z rajčat, okurek, papriky, cibule, oliv a sýra
 • Melindzana - salát z baklažánu, oleje, česneku
 • Tzatziki - předkrm z jogurtu, okurek a česneku
 • Feta - bílý ovčí sýr
 • Stifado - hovězí maso s cibulkami
 • Sofrito - dušené maso s rýží ve vinné omáčce
 • Keftedes - masové kuličky s mátou a parmazánem
 • Skordalia - ryba pečená na olivovém oleji s kořeněnou česnekovou omáčkou
 • Pastisio - zapékané makarony s mletým masem
 • Baklava - moučník z lístkového těsta s medem a ořechy
 • Lukumades - kynuté pečivo s medem a ořechy

Suvenýry

Návštěvníky často překvapuje množství obchodů a obchůdků s širokým výběrem lákavého zboží. V turistických centrech nabízí většina obchodů své zboží po celý týden až do pozdních nočních hodin. Samozřejmě s výjimkou tradiční polední siesty, kterou Řekové dosud důsledně dodržují.

Keramika - je k dostání v obzvlášť velkém výběru jak v ceně, tak i v kvalitě. Sahá od miniaturních modelů řeckých domů a kostelů přes vázy a nádoby až ke kaplím muzejních exponátů.

Byliny - originální upomínkou z cesty jsou bylinky a koření, které je možné zakoupit ve speciálních obchodech.

Med - řecký med je lahodný a existují různé druhy. Určitě se vyplatí přivézt jednu sklenici jako dárek domů, obzvláště pak krétský tymiánový med.

Rsakije - je vynikající a cenově velmi výhodná vinná tresť. Určitě bychom se měli pokusit o koupi ve vesnicích, kde se pálí.

Řecko a ostrovy

CK BRENNA nabízí zájezdy do Řecka na ostrovy THASSOS, LEFKADA, ZAKYNTHOS, KORFU, KOSRHODOS, SANTORINI,
KARPATHOS
a KRÉTA.

Popis

Thassos je kouzelný ostrov s nádhernou přírodou a průzračným, čistým mořem. Jeden z mála řeckých ostrovů se zalesněným vnitrozemím, kde převládají borovicové lesy. Díky množství lesů a vláhy je také nazýván „zeleným smaragdem v Egejském moři“. Pobřeží je členité, střídají se pláže s velkými kameny, oblázky a jemným, bílým pískem. Každý z návštěvníků si zvolí kout, který mu nejlépe vyhovuje, často skrytý zrakům okolí. Jeho 16 000 obyvatel žije na rozloze přibližně 397 km2. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Ypsarion dosahující výšky 1 204 m. Po zhruba 100 km dlouhém obvodu ostrova vede hlavní komunikace, díky níž můžete snadno navštívit jak pláže s jemným pískem na jihu, tak i oblázkové pláže v oblasti Kiniry nebo nejznámější Zlatou pláž na východě ostrova. Úzké silničky vás provedou malebnými horskými vesničkami a nádhernou krajinou, která si vás zcela jistě získá. Při výčtu krás tohoto ostrova nelze zapomenout na tradiční výtečnou řeckou kuchyni a med. Na Thassosu strávíte velmi klidnou a příjemnou dovolenou u nádherného moře, ve stínu pinií a platanů, v přátelské atmosféře s místními obyvateli. Tento ostrov doporučujeme všem, kteří chtějí zapomenout na všední starosti, uniknout z našeho uspěchaného světa a vychutnat kousek „ráje na zemi“.


Itinerář cesty na ostrov: Letecky Brno/Ostrava/Praha – Kavala (Chrissoupoli), 10–15 minut cesta autobusem z letiště do přístavu Keramoti, 40 minut plavba trajektem na ostrov Thassos do hlavního města Limenas, transfer do místa pobytu (15–90 minut).

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Popis

Původní rybářská vesnička vyrostla během posledních let v menší letovisko, které nabízí svým návštěvníkům kvalitní ubytování přímo na pláži. Naleznete zde klid, pohodu, čisté moře a především krásné písečné pláže. K příjemnému posezení Vás zve několik restaurací a rybích taveren. Skala Rachoni leží 15 km od hlavního města a 5 km od druhého největšího přístavu ostrova Skala Prinos.

Popis

Hotel Rachoni Imperial se nachází přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře v malém klidném letovisku Skala Rachoni. Hotel je součástí areálu hotelu Rachoni Bay. Do přístavu Skala Prinos vzdáleného 5 km se dostanete příjemnou vycházkou kolem pobřeží nebo místní autobusovou dopravou, kterou můžete využít také k návštěvě hlavního města Limenas vzdáleného cca 15 km.

Informace k ubytování

 • dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky
 • sociální zařízení (WC, sprcha, fén)
 • SAT/TV, lednice
 • klimatizace
 • balkon

Vybavení a služby

 • recepce
 • Wi-Fi
 • restaurace a bar v hotelu Rachoni Bay, bar v hotelu Rachoni Imperial
 • venkovní bazén (lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma)
 • za poplatek: vodní sporty na pláži

Stravování

Polopenze – snídaně a večeře formou bufetu ve vedlejším hotelu Rachoni Bay.
Light all inclusive – snídaně, obědy a večeře formou bufetu, nabídka ze snack baru v průběhu dne, odpolední káva, čaj, zmrzlina. Konzumace nealkoholických a vybraných místních alkoholických nápojů v místech a časech určených hotelem (10:00–23:00) ve vedlejším hotelu Rachoni Bay.

Vybavení hotelu

 • Přímo na pláži
 • Bar
 • Wi-Fi
 • Recepce
 • Restaurace v objektu(á la carte)
 • Vodní sporty

Vybavení pokoje

 • klimatizace
 • balkón
 • fén
 • lednička
 • sprcha
 • toaleta